EduZabawyLogo

Polub nas:

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Reklama:

Prace plastyczne (Dzień Muzyki)

Prace plastyczne na Dzień Muzyki

Międzynarodowy Dzień Muzyki to dzień, w którym dzieci naprawdę mogą popisać się swoimi zdolnościami muzycznymi, ale także plastycznymi. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy inspiracje i pomysły na prace plastyczne, które możesz wykonać z nimi w tym dniu. Co możemy zaproponować? Dzieciom bardzo podoba się prosta praca plastyczna polegająca na tworzeniu klawiatury pianina oraz inscenizacja plastyczna do utworu muzycznego. Łatwe prace plastyczne na Dzień Muzyki z pewnością zachęca nawet największego leniuszka do udziału w zaplanowanych zajęciach.

Jeśli chodzi o kreatywne zabawy, ciekawą i ważną zabawą jest także zabawa w rozpoznawanie instrumentów muzycznych, które z pewnością chętnie wypożyczy Ci pani od rytmiki. Dzieci, w miarę podrastania, powinny poznawać coraz więcej instrumentów, a Dzień Muzyki to doskonała okazja do tego, aby wprowadzać je w magiczny świat muzyki.

Prace plastyczne na Dzień Muzyki, które tutaj przedstawiliśmy to tylko inspiracja. Możesz je dowolnie aranżować tak, aby pasowały do Twoich pomysłów, ale możesz też swoje pomysły opierać na nich. Twórz własne scenariusze zabaw i spraw, aby ten dzień był dla dzieci wyjątkowy!