Lato (Wierszyki)

Wierszyki na lato

Dzieci często latem jeżdżą na wakacje do Dziadków. Warto nauczyć je wcześniej kilku wierszyków na temat lata, które mogłyby z dumą przed nimi zaprezentować. W tej kategorii znajdziesz łatwe i zabawne rymowanki, które z pewnością spodobają się dzieciom, a dziadków doprowadzą tradycyjnie do łez wzruszenia. 

Krótkie wiersze na lato przydadzą się także wychowawcom kolonijnym. W razie niepogody zawsze można zaimprowizować zabawę w konkurs recytatorski o tematyce letniej. Wierszyki dla dzieci to także coś, z czego inspirację czerpać mogą Rodzice małych szkrabów – może wieczorem zamiast tradycyjnej bajki poczytacie swoim pociechom wierszyki dla dzieci o słoneczku lub o pierwszym dniu lata?…

Wierszyki zabawne dla dzieci o lecie mają proste rymy i są prosto ułożone, dzięki czemu stają się idealnym tekstem do nauki czytania. Kto wie, może przez te wakacje nauczysz swoje dziecko czytać? To by była dopiero wrześniowa niespodzianka!

Dzieci zawsze chętnie słuchają zabawnych rymowanek o lecie i wakacjach. Pamiętaj, że wiersze, które wrzuciliśmy do tej kategorii, to tylko inspiracja do dalszych działań. Możesz na przykład pobawić się z dziećmi w rysowanie do wiersza. Jak? To bardzo proste. Ty czytasz wiersz, a dzieci rysują do niego ilustracje. Taka zabawa bardzo rozwija wyobraźnię i kreatywność!

Pin It on Pinterest