EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Latem na drzewie mnóstwo owoców

Piłeczki powiesimy

Żółte to gruszki, czerwone jabłka

Z fioletu śliwki zrobimy

 

Pomarańczowe będą brzoskwinie

Zielone wszystko być może

Jaki nam kolor został kochani?

Kto odpowiedzieć pomoże?

 

Niebieski

Niebieskich owoców niewiele mamy

Nie rosną one na drzewie

Lecz popod drzewem je położymy

Urosną jagody dla ciebie

 

Autor: Agata Dziechciarczyk

Lato (Wierszyk)

Wiersz ten, pełen słońca i letnich przyjemności, doskonale oddaje atmosferę wakacyjnego lenistwa, zabaw na świeżym powietrzu oraz radości płynącej z każdego dnia spędzonego pod błękitnym niebem. „Lato” to utwór, który może stać się inspiracją do rozmów z dziećmi o zmianach w przyrodzie, które następują wraz z nadejściem lata. To doskonała okazja, by zachęcić najmłodszych do obserwacji świata wokół siebie, dostrzegania różnic między porami roku i doceniania unikalnego piękna każdej z nich.

Ten wiersz może również posłużyć jako punkt wyjścia do kreatywnych zajęć plastycznych, podczas których dzieci będą miały okazję wyrazić swoje wrażenia i doświadczenia związane z latem. Mogą to być prace malarskie przedstawiające letnie pejzaże, kolaże z wykorzystaniem naturalnych materiałów czy projekty artystyczne inspirowane wakacyjnymi przygodami.

Ponadto, „Lato” Agaty Dziechciarczyk jest świetnym materiałem do wykorzystania na szkolnych i przedszkolnych apelach z okazji zakończenia roku szkolnego czy rozpoczęcia wakacji. Dzieci mogą recytować wiersz, tworząc piękną, poetycką oprawę tych wydarzeń, co dodatkowo wprowadzi uczniowską społeczność w dobry nastrój i wakacyjny klimat.

Wiersz „Lato” to również doskonała okazja do edukacji z zakresu ekologii i środowiska. Nauczyciele i rodzice mogą wykorzystać jego treść do rozmów o znaczeniu ochrony przyrody, o korzyściach płynących z aktywnego spędzania czasu na łonie natury oraz o sposobach, w jakie możemy dbać o naszą planetę podczas letnich miesięcy.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest