Szukaj na stronie

Postaw nam kawę

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać informacje o nowościach (nie częściej niż) raz na dwa tygodnie.

Reklama

Scenariusz: Zabawy integracyjne z dziećmi i rodzicami

Temat zajęć: "Zabawy integracyjne z dziećmi i rodzicami'".

Wiek dzieci: od 2 do 3 roku życia.

Czas trwania zajęć : od 20 do 30 min.

Data wykonania zajęcia: 09.06.2011 r.

 

CELE OGÓLNE:

- nawiązanie serdecznego kontaktu z dziećmi i rodzicami,

- rozwijanie spostrzegawczość i w trakcie zabaw,

- udział w zabawach dzieci, jak i rodziców.

 

CELE OPERACYJNE:

- dziecko, jak i rodzice potrafią nawiązać serdeczny kontakt z nauczycielką,

- dziecko wie jak poruszać się po sali przedszkolnej „Stokrotek”.

- wie, że kąciki zainteresowań służą do zabawy,

- dziecko, jak i rodzice uczestniczą w czynnościach proponowanych przez nauczycielkę.

 

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Powitanie dzieci i rodziców na zajęciach pokazowych. Prezentacja Sati przedszkolnej „Stokrotek”. Zapoznanie z personelem grupy i innych dzieci.

2. Zabawa edukacyjna „Mam na imię” - dzieci zebrane w kole. Każdy z rodziców przedstawia swoje dziecko, wchodząc w jego rolę. Podaje imię dziecka, wiek, co lubi robić, ulubioną zabawkę itd. Następnie każdy z rodziców wymienia imiona zapamiętanych dzieci.

3. „Moja wizytówka”- umieszczenie przez rodziców wizytówek z imieniem (przygotowanych przez nauczycielkę).

4. Zabawa muzyczno - ruchowa „Cicho, głośno”. Dzieci z rodzicami zebranie na dywanie w parach. Nauczycielka demonstruje (tamburyn, talerze) i ich brzmienie. Na głośny grany na talerzach - po dywanie poruszają się w dowolny sposób tylko

rodzice. Na cichy sygnał  -  poruszają się dzieci. Gdy usłyszą oba instrumenty poruszają się w parach.

5. Zabawa ruchowa „Pajacyk”. Dzieci zamieniają się w pajacyki i rozbiegają się po Sali. Na umówiony sygnał zatrzymują się i skaczą jak pajacyki (nauczycielka demonstruje dzieciom, jak skacze pajacyk - podskok rozkroczny dostawny). Nauczyciel umawia się z dziećmi, że raz skaczą tylko nogi pajacyków, a raz tylko ramiona. Na koniec dzieci odpoczywają na dywanie.

6. Zabawy w kącikach zainteresowań. Zapoznanie z regułami wspólnej zabawy. Przestrzeganie zasady nie wyrywamy sobie zabawek, odkładania na właściwe miejsce.

podziękowanie za wspólną zabawę i wręczenie dzieciom

UPOMINKÓW.

DZIĘKUJE.

1 komentarz

  1. Z czystym sumieniem polecam powyższy artykuł znajomym. Sam bardzo wiele się dowiedziałem i na pewno inni także się dowiedzą.

    Reply

Prześlij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *