EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Do zrobienia jeżyka jest potrzebny dowolny szablon jeża lub w przypadku dzieci starszych samodzielne naszkicowanie jeża. Będzie nam potrzebny kolorowy papier z bloku rysunkowego, klej i nożyczki. Pyszczek jeża dzieci pokolorowały kredkami. Następnie wycinały paski ( najlepiej 1cm) i przyklejały je zaczynając od zewnętrznej strony stopniowo zbliżając się do pyszczka. W ozdabianiu zostawiam dowolność to już od wyobraźni dzieci zależy: jabłko, liście itp. Jeże można zrobić na kolorowej kartce wtedy nie trzeba robić tła ale u moich wychowanków też sprawiło to wielką radość i wtedy każda praca była inna.
Praca plastyczna: Jeżyki 1

Na zdjęciu przedstawione są prace plastyczne wykonane przez dzieci, przedstawiające jeże. Każda praca wykorzystuje różne materiały, aby stworzyć trójwymiarowy efekt kolców jeża. Wygląda na to, że dzieci użyły kolorowego papieru, rurki po toaletowym papierze, może nawet patyczków do lodów lub innych materiałów, aby uzyskać efekt kolczastej tekstury. Prace te mogą być fantastycznym sposobem na naukę o zwierzętach, rozwijanie zdolności manualnych oraz kreatywności dzieci.

Jak wykonać pracę plastyczną „Jeżyki”:

Materiały potrzebne:

– Kartka z podstawowym rysunkiem jeża

– Kolorowy papier do stworzenia kolców

– Rurki po papierze toaletowym lub patyczki do lodów na kolce

– Klej

– Nożyczki

– Farby lub flamastry do dodatkowego dekorowania

Instrukcje wykonania:

1. Przygotowanie podstawy: Rozpocznij od przygotowania kartki z podstawowym rysunkiem jeża, który posłuży jako tło dla trójwymiarowych elementów.

2. Tworzenie kolców: Użyj kolorowego papieru do zrobienia kolców. Papier może być przecięty na paski, skręcony i przyklejony do rysunku jeża, aby stworzyć efekt kolców.

3. Przyklejanie kolców: Przytnij rurki po papierze toaletowym lub patyczki do lodów na odpowiednią długość i przyklej je na rysunku jeża, aby stworzyć trójwymiarową teksturę.

4. Dekorowanie jeżyka: Dzieci mogą używać farb lub flamastrów, aby dodać szczegóły, takie jak oczy, nos i usta jeża, a także mogą dorysować otoczenie, takie jak trawa czy liście.

5. Finalne akcenty: Możesz dodać dodatkowe elementy, takie jak wycięte z papieru jabłka czy grzyby, aby wzbogacić scenę.

Tego rodzaju prace plastyczne są doskonałym sposobem na uatrakcyjnienie nauki i mogą być inspiracją do rozmowy o zwyczajach i cechach jeża jako zwierzęcia leśnego. Projekty te mogą również przyczynić się do zwiększenia świadomości ekologicznej dzieci, ucząc je o różnorodności przyrody i potrzebie dbania o środowisko naturalne.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Darii Kur

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *