EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Generator szlaczków

Poniżej przedstawiamy generator szlaczków.
Aby stworzyć szlaczki należy użyć liter na klawiaturze.
Litera wielka to szlaczek pisany linią ciągłą, mała litera to szlaczek przerywany.
Pod generatorem znajduje się legenda.

 

Legenda

Generator szlaczków

Film pokazujący jak korzystać z generatora:

Tutaj znajdziecie gotowe do druku karty pracy: szlaczki z podzialem tematycznym.

Generator szlaczków ćwiczy umiejętności pisania, precyzji ruchu oraz zdolności manualne u dzieci. Poprzez śledzenie linii i rysowanie szlaczków, dzieci rozwijają swoje zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową i umiejętności pisania. Precyzyjne śledzenie wyznaczonych ścieżek oraz kontrolowane rysowanie szlaczków pomaga dzieciom doskonalić umiejętność kształtowania liter, cyfr i innych elementów graficznych.

Generator szlaczków jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, czyli około 3-8 lat, choć może być również stosowany dla dzieci w innych grupach wiekowych, które potrzebują ćwiczeń z precyzji ruchu i pisania. W tym okresie dzieci rozwijają swoje umiejętności manualne, zdolności motoryczne i wprowadzają się w proces nauki pisania. Dlatego generator szlaczków jest szczególnie przydatny dla dzieci w tym wieku, pomagając im doskonalić swoje umiejętności pisania w sposób kontrolowany i precyzyjny.

Przy wykorzystaniu generatora szlaczków, dzieci uczą się śledzenia linii, kontrolowanego ruchu dłonią i poprawnego kształtowania liter, cyfr oraz innych elementów graficznych. To wspaniałe narzędzie, które wspiera ich rozwój manualny i umiejętności pisania już od najwcześniejszych lat.

Kreator arkuszy ze szlaczkami. Twoje dziecko uczy się dopiero pisać? Jego ręka nie jest gotowa aby kreślić litery po śladzie. Może najpierw skorzystaj z tego generatora. Kształtuje umiejętności manualne i przygotowuje do nauki pisania.  Nasze generatory kart pracy zapewnią przedszkolakom edukację w atrakcyjnej i kolorowej formie. Najpierw dziecko rysuje szlaczki i wykonuje ćwiczenia grafomotoryczne, które stanowią niejako wstęp do nauki pisania. Dzięki naszemu generatorowi stworzysz karty pracy ze szlaczkami. Generator przygotowany jest w ten sposób, że każda litera na klawiaturze odpowiada innemu szlaczkowi. Dzięki czemu możesz tworzyć dowolnej długości i trudności karty pracy. Tworzenie szlaczków na naszej stronie dzięki generatorowi jest bajecznie proste. Szlaczki mogą być umieszczone w liniaturze, w kratce albo na pustej kartce. Przygotuj dziecko do nauki pisania liter i cyfr z naszym generatorem szlaczków.

Inne darmowe generatory kart pracy:

9 komentarzy

 1. Czy jest jakieś dla 3 latka na eduzabawy? Dziękuję

  Odpowiedz
 2. Nie potrafię napisać szlaczków na generatorze. Piszę litery i w pobranych wychodzą mi napisane litery. Co robię źle?

  Odpowiedz
  • Proszę spróbować zmienić czcionkę.

   Odpowiedz
 3. Czy mogę przygotowane karty pracy udostępnić na stronie przedszkola bądź Facebooku?

  Odpowiedz
  • Oczywiście 🙂 Będziemy wdzięczni za wzmiankę o tym, że karty zostały wygenerowane u nas 🙂

   Odpowiedz
 4. Dziękuję bardzo 🙂

  Odpowiedz
 5. Czy da się zrobić szlaczki bez tła. Chciałam zrobić drogę od obrazka do obrazka ale w tle są ciągle linie lub kratki

  Odpowiedz
  • Da się 🙂 Proszę odsunąć na bok pole tekstowe, „złapać” linie, przesunąć tak aby w lewym dolnym rodu linii była widoczna ikonka kosza na śmieci. Kliknięcie w tę ikonkę usunie linie 🙂

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest