EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Kolorowanki (Dzień Astronomii)

Kolorowanki A4 i XXL do druku na Dzień Astronomii

Dzień Astronomii to wyjątkowe święto, szczególnie dla Małych Naukowców. Kosmos jest o tyle ciekawym zagadnieniem, że problemem nie jest zainteresować nim dzieci, które na co dzień nim się nie interesują. Z okazji Dnia Astronomii przygotowaliśmy gotowe do druku kolorowanki, zapisane w plikach PDF. Obrazki do kolorowania, które zaprojektowaliśmy, przedstawiają naprawdę wiele rysunków związanych z kosmosem, na przykład gwiazdy, planety, kosmonautów, a nawet cały Układ Słoneczny! Ten ostatni najlepiej wydrukować w rozmiarze XXL (zawiera w sobie aż cztery kartki rozmiaru tradycyjnych arkuszy z bloku rysunkowego), podzielić dzieci na grupy i pozwolić im pracować wspólnie. Kolorowanki za darmo najlepiej kolorować kredkami, farbami lub pisakami, ale dozwolone są oczywiście także inne materiały plastyczne.

Kolorowanki o kosmosie dla dzieci – dla przedszkolaków oraz dzieci w wieku wczesnoszkolnym – to doskonała nauka staranności i dokładności, a także trening kreatywności i pomysłowości. Badania potwierdzają, że wypełnianie kolorowanek świetnie działa sensorycznie na mózg najmłodszych dzieci.

Kolorowanki na Dzień Kosmosu, przygotowane przez nas oraz na Dzień Astronomii za darmo z pewnością dostarczą dzieciom dużo radości. Wydrukuj ich tyle, ile tylko chcesz! Masz w grupie przedszkolnej albo w domu miłośnika gwiazd i kosmosu? Te kolorowanki do druku będą dla Was.

Jeżeli nie ma tu kolorowanki, której szukasz zobacz nasze działy:

Kolorowanki do druku   oraz    Kolorowanki online

Zobacz także inne darmowe drukowanki na Dzień Astronomii:

Dodatkowo polecamy: