Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Quizy i ćwiczenia
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezimakolorowanka

Polub nas:

Reklama:

Reklama:

Kosmos i planety (Wierszyki)

Wierszyki o kosmosie

Międzynarodowy Dzień Astronomii, jak każde ważne święto, nie może odbyć się bez wierszy z jego okazji. Także i my zamieściliśmy w tej kategorii najpiękniejsze wierszyki dla dzieci, których głównym tematem jest kosmos. Udało nam się znaleźć również piękny utwór pod tytułem „Kosmiczne przyrzeczenie”. Łatwe i zabawne rymowanki zawsze podobają się dzieciom i zachęcają je do czytania, a nawet do recytacji treści z pamięci. Wierszyki o kosmosie dla przedszkolaków i innych dzieci.  

Krótkie wiersze na Dzień Astronomii i Kosmosu mogą być świetnym treningiem czytania. Łatwe rymy sprzyjają rytmicznemu odczytowi, co zdecydowanie podoba się dzieciom. Wiersze, które znajdziesz w tej kategorii, mogą być inspiracją nawet do poprowadzenia zajęć z dykcją, zarówno wśród dzieci przedszkolnych, jak i uczniów klas nauczania wczesnoszkolnego. A może stworzycie krótkie przedstawienie z okazji Międzynarodowego Dnia Astronomii?

Jeśli chodzi o organizację Dnia Astronomii, koniecznie zajrzyj do innych przygotowanych przez nas kategorii, w których znajdziesz między innymi dekoracje i kolorowanki, nawiązujące grafiką do tego święta. 

Pin It on Pinterest