EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Kształty i geometria (Karty pracy, klasa 1)

Kształty i geometria: Karty pracy do druku dla klasy 1

Karty pracy do druku z kształtami i figurami geometrycznymi jest to świetna metoda na naukę kształtów ich cech, nazw i wyglądu. Na pewno pomoże Twoim uczniom i przedszkolakom zrozumieć, rozpoznawać je i nazywać. Ćwicz razem z nami kreślenie, rysowanie i nazywanie. Świetna zabawa dla dzieci.

Przy użyciu naszych zadań i ćwiczeń do druku uczniowie klas 1, 2 i 3 oraz przedszkolaki będą się świetnie bawi poznając cechy charakterystyczne kształtów.

Jakie są korzyści z kart pracy z kształtami do druku

Figury geometryczne i kształty są ważnym pojęciem, zrozumienie ich pomaga uczniom uświadomić sobie najbliższe otoczenie i zidentyfikować różne przedmioty codziennego użytku.

Arkusze z kształtami do druku jako plik PDF są przygotowane w ciekawy sposób co sprawia, że ​​proces uczenia się jest interesujący. Rozwiązywanie mnóstwa kart pracy i zadań z kształtami pozwala uniknąć pomyłek między różnymi kształtami i może pomóc uczniom zrozumieć ich właściwości.

Sprawdź nasz ogromny zbiór darmowych kart pracy do wydrukowania. Staraliśmy się aby były jak najbardziej atrakcyjne dla uczniów klasy 1, 2 i 3, oraz dla starszych klas jak 4 i 5. Jednak i przedszkolaki znajda tutaj zadania dla siebie. Karty pracy do wydrukowania za darmo pomogą w nauce podstawowych kształtów, takich jak koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt, sześciokąt, romb, owal, równoległobok, pięciokąt, gwiazda, trapez i inne. Wydrukuj bezpłatne ćwiczenia dla dzieci z kształtami, aby pomóc im w rozpoznawaniu i poznawaniu każdego kształtu oraz nazywania ich, kreślenia, pisania i rysowania.

Nauka kształtów dla dzieci do druku, zapewniamy mnóstwo darmowych materiałów, szablonów, zadać, ćwiczeń i kart pracy aby nauczyć przedszkolaki i uczniów klas 1, 2, 3, 4 i 5 nazw, kreślenia i rysowania figur i kształtów 2D.

Dodatkowo przygotowaliśmy również karty pracy i ćwiczenia do druku z geometrii. Znajdziecie tu również zadania z logicznego myślenia jak lustrzane odbicie. To wcale nie takie łatwe zadanie.

Pamiętajcie, że kształty mogą na początku być dość trudne i mylić się tym młodszym dzieciom.  To zupełnie naturalne, że dzieciom mieszają się nazwy i wygląd figur.

Kolorowanka z kształtami do druku na pewno zachęci dzieci do nauki i poznawania nazw i właściwości figur geometrycznych.

Inne karty pracy do druku dla klas 1:

Zobacz także quizy / ćwiczenia interaktywne: