EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Poznajemy liczby (Karty pracy, klasa 1)

Darmowe karty pracy matematyczne dla dzieci z klasy 1 do wydrukowania

Przedszkolaki zaczynają rozpoznawać liczby, umieją też liczyć. Jedne na zasadzie wierszyka, inne potrafią przyporządkować do konkretnej cyfry obrazek z odpowiednia ilością przedmiotów.

W tym dziale zajmiemy się ćwiczeniem podstawowych pojęć, takich jak cyfry, liczby, znaki mniejszości, większości i równości. Dzięki kartom pracy do druku dla klasy 1 dzieci będą w atrakcyjny sposób poznawały tajniki matematyczne. Różne zagarnienia i matematyczne problemy przedstawione w atrakcyjny, kolorowy i ciekawy sposób sprawią że nauka będzie przyjemnością. 

Niektóre dzieci mogą mieć problemy ze zrozumieniem zagadnień matematycznych. Dlatego te ćwiczenia do druku odgrywają znaczącą rolę w zmniejszaniu poziomu trudności zrozumienia. Karty pracy z matematyki dla klasy 1 zawierają łatwe zadania, dla dzieci które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z matematyka oraz nieco trudniejsze dla dzieci które już miały styczność z liczbami.

Poznajemy liczby to pierwszy dział z matematyki dla klasy 1. Wprowadzimy tutaj cyfry i liczby do 10 i do 20.

Przygotowane arkusze matematyczne i zagadnienia sprawią że wszelkie trudności z liczeniem i rozpoznawaniem cyfr i liczb powinny pójść sprawnie.

Arkusze matematyczne dla pierwszej klasy do druku

Jedną z pierwszych rzeczy, które dzieci zauważają, gdy przechodzą z przedszkola do pierwszej klasy, jest zwiększony wysiłek umysłowy. Dzieje się tak, ponieważ pierwsza klasa to miejsce, w którym uczniowie zapoznają się z mnóstwem podstawowych pojęć z różnych tematów. Dostęp do naszych kart pracy z pierwszej klasy jest jednym ze sposobów, aby utrzymać zainteresowanie pierwszoklasistów. Ćwiczenia te nie tylko wprowadzają w matematyczny świat, ale także sprawiają, że nauka jest fascynująca dzięki interaktywnym quizom matematycznym dla klasy 1.