EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Przedstawiamy: Karty pracy: Znajdź i policz.

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

 

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu. Kliknij miniaturę aby zobaczyć większy podgląd.

Możesz pomóc dziecku w wieku 3-6 lat rozwinąć umiejętności matematyczne dzięki znajomości pojęć liczbowych. Zrozumienie matematyki będzie łatwiejsze dzięki kilku podstawowym sztuczkom, których możesz nauczyć dziecko i przyzwyczajać je do matematyki od najmłodszych lat.

Aby dziecko w wieku szkolnym nie miało w przyszłości trudności w matematyce i mogło to robić łatwo, powinno już w wieku kilku lat nauczyć się podstawowych kształtów. Przygotowanie do szkolnego rytmu dnia poprzez wykonywanie ćwiczeń będzie bardzo korzystne pod względem wyników w nauce nie tylko z matematyki, ale także z innych lekcji. Dlatego jeśli masz przedszkolaka w wieku 3, 4 5 czy 6 lat możesz wspomóc jego rozwój, wykonując czynności, takie jak wprowadzanie liter lub uczenie liczb w zabawny sposób, nie zanudzając go przy tym.

Dzisiaj przygotowaliśmy naukę liczenia i naukę kształtów w jednym. Są karty pracy łatwiejsze i trudniejsze. Zdecydowanie są to ćwiczenia na spostrzegawczość.

6 kart pracy jako PDF do druku do nauki figur geometrycznych, Poproś dziecko aby policzyło ile jest trójkątów, kwadratów, księżyców czy innych kształtów, a następnie zapisało wynik poniżej w tabelce.

Przedszkolak i uczeń klasy 1 i 2 nie tylko świetnie się bawi w znajdowanie kształtów ale przy okazji ćwiczy naukę liczenia i pisania.

Znajdź i policz wszystkie figury geometryczne! To nie lada wyzwanie, jednak dzięki kolorowym kartom pracy do druku ćwiczenie to zostanie wykonane z wielką przyjemnością.

Klasa 1

Matematyka

Karty pracy

Szkoła podstawowa

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *