Pisownia RZ i Ż (Ćwiczenia ortograficzne)

Ćwiczenia ortograficzne na pisownię RZ i Ż

Potrzebujesz podszkolić swoją wiedzę i przypomnieć sobie zasady pisowni “RZ” i “Ż”? Jeśli tak, to mamy przygotowane dla Ciebie różne quizy ortograficzne! W tym dziale znajdziecie testy z języka polskiego, które polegają na: dopisywaniu wymiennych wyrazów tj. “RZ” na “R” oraz “Ż” na “G”, zaznaczaniu jednego wariantu wyjaśniającego pisownię danego wyrazu, sprawdzeniu znajomości zasad pisowni “RZ” oraz “Ż”, a także dopasowywaniu odpowiedniej spółgłoski. Dzięki tym interaktywnym zadaniom utrwalicie swoją wiedzę i będziecie mogli wykorzystywać ją w życiu codziennym, pisząc na przykład wiadomości tekstowe. Poza tym umiejętności ortograficzne będą przydatne na lekcjach języka polskiego. Po udzieleniu odpowiedzi w każdym z tych testów pojawia się informacja na temat poprawności odpowiedzi. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do rozwiązywania testów online. One coraz bardziej zachęcają najmłodszych do nauki!

Ćwiczenia ortograficzne online:

Nasze ćwiczenia ortograficzne to z reguły 10 zagadnień z danej kategorii po 1 wyrazie. Łącznie 10 wyrazów z lukami do uzupełnienia. Po skończonym ćwiczeniu widać wszystkie wpisane odpowiedzi i odpowiedzi poprawne. Taki raport można pobrać jako plik PDF.

Dyktanda online:

Nasze dyktanda online to dłuższe i krótsze teksty, w których trzeba wybrać poprawną pisownię wyrazów. Dyktanda do uzupełnienia na stronie, pobrania jako plik PDF do druku oraz z raportem z oceną uzupełnionego zadania.

Pin It on Pinterest