EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Pisownia Ó i U (Ćwiczenia ortograficzne)

Ćwiczenia ortograficzne na pisownię Ó i U

Zasady pisowni “Ó” i “U” to zagadnienie i wiedza, którą każdy powinien mieć. Dlatego też, aby pomóc uczniom w utrwaleniu, przygotowaliśmy testy ortograficzne. Znajdziesz tutaj takie ćwiczenia jak: łączenie wyrazów, gdzie “Ó” wymienne jest na “O”, powtórka zasad pisowni, wpisywanie oraz wybieranie odpowiedniej samogłoski. Wiedza zdobyta i podszlifowana z wykorzystaniem zadań przyda się wszystkim w życiu codziennym na przykład podczas zapisywania jakichś notatek, bądź wysyłania do kogoś wiadomości tekstowej. Dodatkowo znajomość jej jest ważna na lekcji języka polskiego. Po zakończeniu rozwiązywania tych ćwiczeń pojawia się zawsze podsumowanie, które można pobrać w wersji PDF, a następnie wydrukować i pokazać nauczycielowi, jako dokument udowadniający, że wykonało się pracę domową. Jeśli lubisz uczyć się poprzez rozwiązywanie takich testów interaktywnych i ćwiczyć swoje umiejętności w wygodnym domowym zaciszu, polecamy inne quizy z języka polskiego, które znajdziesz w naszej bazie materiałów.

Ćwiczenia ortograficzne online:

Nasze ćwiczenia ortograficzne to z reguły 10 zagadnień z danej kategorii po 1 wyrazie. Łącznie 10 wyrazów z lukami do uzupełnienia. Po skończonym ćwiczeniu widać wszystkie wpisane odpowiedzi i odpowiedzi poprawne. Taki raport można pobrać jako plik PDF.

Dyktanda online:

Nasze dyktanda online to dłuższe i krótsze teksty, w których trzeba wybrać poprawną pisownię wyrazów. Dyktanda do uzupełnienia na stronie, pobrania jako plik PDF do druku oraz z raportem z oceną uzupełnionego zadania.