EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Pisownia CH i H (Ćwiczenia ortograficzne)

Ćwiczenia ortograficzne na pisownię CH i H

Nie pamiętasz dokładnie, kiedy używać w wyrazie “CH”, a kiedy “H”? Potrzebujesz pomocy? Nie przejmuj się! Specjalnie dla takich osób jak Ty przygotowaliśmy przeróżne ćwiczenia ortograficzne. Spotkasz się tutaj z następującymi zadaniami: dopisywanie wyrazu, gdzie “CH” wymienia się na “SZ”, sprawdzanie wiedzy na temat zasad pisowni “CH” i “H”, wpisywanie oraz wybieranie odpowiedniej spółgłoski “CH” bądź “H”. Gdy wiedza zostanie przyswojona, to warto pamiętać, że przyda się ona tak naprawdę każdego dnia. Gdy będziemy chcieli napisać do kogoś SMSa lub e-mail, to dobrze byłoby nie popełniać żadnych błędów. Tak samo ta umiejętność sprawdzi się podczas lekcji języka polskiego w podstawówce, a także w szkole średniej czy też branżowej. Podsumowanie, które można pobrać w wersji PDF po zakończeniu danego ćwiczenia, może być podstawą do omawiania danego tematu i ewentualnych kłopotów dotyczących zadań wraz z nauczycielem. Coraz częściej interaktywne ćwiczenia przynoszą efekty. Zachęcamy do ich rozwiązywania!

Ćwiczenia ortograficzne online:

Nasze ćwiczenia ortograficzne to z reguły 10 zagadnień z danej kategorii po 1 wyrazie. Łącznie 10 wyrazów z lukami do uzupełnienia. Po skończonym ćwiczeniu widać wszystkie wpisane odpowiedzi i odpowiedzi poprawne. Taki raport można pobrać jako plik PDF.

Dyktanda online:

Nasze dyktanda online to dłuższe i krótsze teksty, w których trzeba wybrać poprawną pisownię wyrazów. Dyktanda do uzupełnienia na stronie, pobrania jako plik PDF do druku oraz z raportem z oceną uzupełnionego zadania.