Pisownia Ą, Ę, OM, ON, EM, EN (Ćwiczenia ortograficzne)

Ćwiczenia ortograficzne na pisownię Ą, Ę, OM, ON, EM, EN 

Zapisywanie końcówek w wyrazach to Twoja zmora? Chcesz jakoś poćwiczyć tę wiedzę i nigdy więcej nie popełniać takich błędów? Teraz już masz taką okazję! Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie ćwiczenia ortograficzne, które pomogą uporać Ci się z Twoimi problemami. Znajdziesz tutaj takie zadania jak: przekształcenie podanego wyrazu, który ma się znaleźć w konkretnym zdaniu, uzupełnianie zdania wpisująć “Ą”, “Ę”, “OM”, “ON”, “EM” bądź “EN”, a także utrwalanie odpowiedniej zasady pisowni. Wiadomości, które udało Ci się zdobyć, na pewno przydadzą się podczas pisania wniosków, listów, wiadomości czy też e-maili. Podczas lekcji języka polskiego również się przydadzą! Przypominamy, że po skończeniu każdego ćwiczenia pojawi się możliwość pobrania podsumowania w PDF, a następnie wydrukowania, które można przedłożyć nauczycielowi w celu omówienia zagadnienia. Zapraszamy do rozwiązywania ćwiczeń z języka polskiego, które dostępne są na naszej platformie EduZabawy.com.

Ćwiczenia ortograficzne online:

Nasze ćwiczenia ortograficzne to z reguły 10 zagadnień z danej kategorii po 1 wyrazie. Łącznie 10 wyrazów z lukami do uzupełnienia. Po skończonym ćwiczeniu widać wszystkie wpisane odpowiedzi i odpowiedzi poprawne. Taki raport można pobrać jako plik PDF.

Dyktanda online:

Nasze dyktanda online to dłuższe i krótsze teksty, w których trzeba wybrać poprawną pisownię wyrazów. Dyktanda do uzupełnienia na stronie, pobrania jako plik PDF do druku oraz z raportem z oceną uzupełnionego zadania.

Pin It on Pinterest