Wierszyki (Dzień Marchewki)

Wierszyki na Dzień Marchewki

W tej kategorii znajdziesz łatwe i zabawne rymowanki, które zostały napisane specjalnie na Dzień Marchewki. To „pomarańczowe” święto staje się coraz bardziej popularne i nie ma w tym nic dziwnego! Wszak marchewka jest wyjątkowo zdrowym warzywem, z którego można wykonać wiele smakowitych potraw. Z tej okazji warto nauczyć dzieci kilku wierszyków o marchewce. Polecane przez nas krótkie wiersze na Dzień Marchewki nie są trudne ani do czytania, ani do recytacji, dzięki czemu szybko zapadną dzieciom w pamięci.

Wierszyki dla dzieci, które zawarliśmy na tej stronie internetowej z pewnością przybliżą Twoim uczniom marchewkę nie tylko jako warzywo samo w sobie, ponieważ – na przykład – zamieściliśmy również wierszyk o soczku, a także taki, który idealnie będzie pasował również na Wielkanoc! 

Proste wierszyki, szczególnie te rymowane, są chętnie wykorzystywane jako teksty służące do treningu pamięci. Badania wykazały, że trening taki doskonale stymuluje półkule mózgowe, co jest bardzo istotne. Wykorzystaj Dzień Marchewki do wykonania ćwiczeń pamięciowych. Możesz połączyć je także z rysowaniem lub malowaniem, tworząc zajęcia wzmagające zdolność skupiania się na kilku zadaniach jednocześnie.  

Zobacz także inne darmowe drukowanki na Dzień Marchewki:

Dodatkowo polecamy:

Pin It on Pinterest