EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Dekoracja na biurko

Akcesoria:

– ziarna kawy

– styropianowa bańka (w tym przypadku 1 większa 3 mniejsze)

– doniczka (tą zakupiłam w pepco towar sezonowy)

– gąbka florystyczna

– wstążki pomarańczowa i brązowa

– suszone ozdoby

– klej na gorąco

– wstążka jutowa

– gruby jutowy sznurek

– kijek bambusowy lub metalowy pręt (dowolność duża, byle element był długi i stabilny po to by utrzymać bańkę z kawą)

– brązowa farba (opcjonalnie)

– długie szpilki

-zapalniczka (do opalenia wstążki)

– nożyczki

– kamyki (opcjonalnie)

 

Wykonanie:

– bańkę pomalować brązową farbą, po wyschnięciu przyklejać ziarenka kawy klejem na gorąco do uzyskania pożądanego efektu (należy zostawić odrobinę miejsca na kijek, by móc go wcisnąć w bańkę); podobnie oklejamy pozostałe bańki

– gąbkę florystyczną wsadzić w doniczkę, można ją przykleić klejem do jej dna

– owinąć sznurkiem pręt (polecam zostawić ok 2 cm od dołu i od góry nie owinięte sznurkiem, by łatwiej było wszystko przymocować).

– Wcisnąć jeden koniec patyczka posmarowany klejem w bańkę

– ozdobić wokół wstążką, składając kilku centymetrowe paski na połowę i upinając je szpilkami (ew. przyklejając klejem na gorąco)

– drugi koniec kijka posmarować klejem na gorąco i wbić w gąbkę florystyczną.

– jeśli konstrukcja nie jest stabilna, można zasypać gąbkę kamieniami, to ją obciąży, a jednocześnie będzie ładnie wyglądało (moja była stabilna, ale aby nie było widać gąbki zasypałam ją ziarnami kawy)

Ta praca plastyczna przedstawia „drzewko kawowe” – dekorację wykonaną z ziaren kawy przyklejonych do szyszek, które zostały ozdobione satynowymi wstążkami. Jest to pomysłowy i aromatyczny projekt, który może być świetnym pretekstem do rozmowy o roślinach, ich wykorzystaniu i pochodzeniu produktów, takich jak kawa.

Na naszej stronie dostępna jest instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi przez proces tworzenia takich drzewek kawowych. Instrukcja jest dostępna za darmo i została stworzona tak, aby była zrozumiała dla dzieci i łatwa w realizacji pod opieką dorosłych.

Tworzenie drzewek kawowych nie tylko rozwija zdolności manualne i kreatywność, ale także stymuluje zmysł węchu dzięki aromatycznym ziarnom kawy. Praca ta może być również wykorzystana do nauki przez dzieci o tym, skąd pochodzą i jak są wykorzystywane różne rośliny.

Gotowe drzewko kawowe to oryginalna dekoracja do domu lub szkoły, a także może stanowić unikalny prezent dla rodziców czy dziadków, szczególnie dla miłośników kawy. Jest to również kreatywny sposób na wykorzystanie naturalnych materiałów i wprowadzenie dzieci w świat rękodzieła.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Dominiki Kobylak

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest