Język polski, klasa 4, części mowy:

Przetestuj swoją wiedzę przed sprawdzianem z języka polskiego z części mowy w klasie 4. Rozwiąż quiz i sprawdź czy jesteś przygotowany do testu z języka polskiego z odmiennych i nieodmiennych części mowy. Zaznacz właściwe odpowiedzi, a następnie wygeneruj PDF i sprawdź z kluczem odpowiedzi czy odpowiedziałeś na pytania poprawnie. 

Quizy ogólne:

Jaka to część mowy

Części mowy – zaznacz właściwą odpowiedź

Przedstawiamy obszerny zbiór quizów i ćwiczeń online o tematyce części mowy. Na samej górze znajdziesz 2 ogólne ćwiczenia, które można potraktować jako wprowadzenie do tematu. Nieco niżej jest podział zadań według danej części mowy – quizów jest tak dużo, że aby to uporządkować zdecydowaliśmy się na podzielenie ich na kilka kategorii. Może to też pomóc w znalezieniu tego, czego akurat potrzebujesz.

Każdy quiz składa się z 10 pytań, a po udzieleniu odpowiedzi od razu dowiesz się czy ta odpowiedź była poprawna czy nie. Aby rozwiązywać zadanie nie jest wymagana ani rejestracja czy logowanie ani żadna opłata. Można korzystać z naszej bazy bez ograniczeń. Po rozwiązaniu całego zadania zobaczysz obszerne podsumowanie ze wszystkimi pytaniami, udzielonymi przez Ciebie odpowiedziami i zaznaczonymi odpowiedziami poprawnymi. Takie podsumowanie może być pobrane jako plik PDF gotowy do wydruku, ale jest też dostępne w wersji online po skopiowaniu linka (wersje online kasujemy z reguły po ok 3 miesiącach od ukończenia quizu).

Polecamy także quizy dla klasy 5, gdzie znajdziesz mnóstwo zadań matematycznych i z języka polskiego.

Zobacz także inne darmowe ćwiczenia, zadania i quizy z języka polskiego dla klasy 4:

Polecamy również:

Pin It on Pinterest