EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Potrzebne materiały:

– folia aluminiowa,

– kartki z szablonem drzewa,

– klej wikol,

– białe papierowe serwetki.

 

Wykonanie:

Fole rwiemy na małe kawałki i wyklejamy drzewo. Świecącą stroną do góry. Ramkę zrobić z białej serwetki.

Praca plastyczna „Mroźne drzewa z folii aluminiowej” to ciekawy sposób na stworzenie efektu zimowego pejzażu. Oto instrukcja wykonania:

1. Przygotowanie materiałów: Zbierz wszystkie potrzebne materiały. Upewnij się, że kartki z szablonem drzewa są wystarczająco mocne, by wytrzymać przyklejanie folii aluminiowej.

2. Przygotowanie miejsca pracy: Rozłóż folię aluminiową na płaskiej powierzchni. Możesz również przygotować miejsce na klejenie, najlepiej zabezpieczając powierzchnię przed zabrudzeniem klejem.

3. Wycinanie szablonu drzewa: Jeśli szablon nie jest jeszcze wycięty, użyj nożyczek, by precyzyjnie wyciąć kształt drzewa z kartki.

4. Przyklejanie folii aluminiowej: Rozsmaruj klej wikol na kartce z szablonem drzewa, a następnie delikatnie przyklej na to folię aluminiową. Możesz uformować fałdy i zmarszczki, aby stworzyć efekt kory drzewa i dodać tekstury.

5. Tworzenie śniegu: Rozdziel papierowe serwetki na pojedyncze warstwy. Następnie, podrzeć je na mniejsze kawałki, które będą imitować śnieg. Kawałki serwetek można przykleić na szczytach drzew i na „gałęziach”, aby wyglądały jak zasnute śniegiem.

6. Suszenie pracy: Po zakończeniu dekorowania, zostaw prace na jakiś czas, aby klej dobrze wyschnął.

7. Prezentacja gotowej pracy: Po wyschnięciu kleju gotowe „Mroźne drzewa” można wyeksponować w klasie lub w domu, tworząc zimowy klimat.

Ta aktywność jest odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz w młodszych klasach szkoły podstawowej. Praca z folią aluminiową i serwetkami rozwija zdolności manualne i kreatywne myślenie. Ponadto, pozwala na zrozumienie, jak można używać różnych materiałów do tworzenia efektów artystycznych. Projekt taki może być także świetnym sposobem na wprowadzenie tematów związanych z zimą i zmianami w przyrodzie związanymi z porami roku.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Izabeli Kowalskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest