EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Praca plastyczna: Malowanie na paście do zębów

Potrzebne materiały:

– kartki papieru kolorowe,

– palce,

– wykałaczki i biała pasta do zębów.

 

Wykonanie:

Za pomocą palca rozprowadzić pastę na kartce. Następnie patyczkiem zacząć w tej paście rysować i kolorować. Poczekać aż wyschnie.

Malowanie na paście do zębów to niezwykle sensoryczna i kreatywna aktywność dla dzieci, która pozwala na eksperymentowanie z teksturą i zapachem. Oto jak można przeprowadzić tę pracę plastyczną:

1. Przygotowanie materiałów: Upewnij się, że masz kolorowe kartki papieru, białą pastę do zębów (najlepiej taką, która jest bezpieczna w kontakcie z dziećmi), palce oraz wykałaczki.

2. Przygotowanie miejsca pracy: Aby uniknąć bałaganu, najlepiej przykryć powierzchnię roboczą folią lub gazetami. Przygotuj także miejsce, gdzie gotowe prace będą mogły wyschnąć.

3. Rozprowadzenie pasty do zębów: Na kartce papieru dzieci mogą samodzielnie wyciskać pastę do zębów lub można to zrobić za nich, jeśli są bardzo małe. Należy wyłożyć pastę w taki sposób, aby stworzyć warstwę, na której można malować.

4. Malowanie palcami: Dzieci mogą użyć palców do tworzenia różnych kształtów i wzorów na paście do zębów. To świetna okazja, by rozmawiać o różnych teksturach i odczuciach sensorycznych.

5. Dodawanie detali wykałaczkami: Za pomocą wykałaczek dzieci mogą tworzyć bardziej szczegółowe wzory, jak linie, kręgi czy nawet litery.

6. Nauka przez zabawę: Podczas malowania można rozmawiać z dziećmi o higienie jamy ustnej, wyjaśniając dlaczego używa się pasty do zębów i jakie są jej rodzaje.

7. Suszenie prac: Po zakończeniu malowania prace powinny zostać odłożone w bezpieczne miejsce do wyschnięcia. Pasta do zębów może wysychać dłużej niż tradycyjne farby, dlatego warto mieć to na uwadze.

To zadanie jest odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Malowanie palcami na paście do zębów rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, kreatywność oraz zdolności manualne. Ponadto, takie nietypowe podejście do malowania może zachęcić nawet niechętne dzieci do artystycznej ekspresji. Warto jednak pamiętać, aby upewnić się, że pasta do zębów jest nietoksyczna i bezpieczna dla dzieci.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Izabeli Kowalskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest