EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Mikołajki (Kolorowanki)

Kolorowanki A4 i XXL do druku na Mikołajki

Szukasz kolorowanek ze Świętym Mikołajem? Trafiłeś we właściwe miejsce! Rzuć okiem na naszą obszerną kolekcję wesołych kartek do kolorowania postaci Świętego Mikołaja. Ogromny zbiór szablonów do druku z Mikołajem sprawdzającego swoją listę, dostarczającego prezenty, utkniętego w kominie lub opiekującego się jego słodkim reniferem Rudolfem. Jest tak wiele malowanek na Mikołajki do wyboru! Wszystkie nasze szablony są  darmowe i zapisane jako PDF.

Nasze kolorowanki do wydrukowania z postacią uroczego Świętego Mikołaja z pewnością zapewnią dzieciom zajęcie podczas przygotowań do świąt! Pamiętaj, aby przewinąć stronę, aby zobaczyć wszystkie nasze bezpłatne pliki PDF do wydrukowania, ponieważ istnieje kilka wariantów trudności, od uroczych obrazków dla małych dzieci i przedszkolaków po bardziej szczegółowych obrazków dla starszych dzieci i dorosłych. Wszystkie oczywiście są do pokolorowania.

Kolorowanki do druku z Mikołajem do druku.

Po prostu kliknij na obrazek, aby wydrukować plik PDF za darmo. Te materiały do ​​drukowania są przeznaczone wyłącznie do użytku osobistego, niekomercyjnego. Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, udostępnij tę stronę również znajomym i rodzinie! Będzie nam bardzo miło jeśli nasza praca zostanie doceniona. 

Kilka ciekawostek i historia Świetego Mikołaja.

Święty Mikołaj, czasami nazywany po prostu Mikołajem, to legendarna i mityczna postać o folklorystycznych i historycznych korzeniach. W wielu zachodnich kulturach uważa się, że przynosi prezenty dla grzecznych dzieci w nocy 24 grudnia. Tradycyjnie wiadomo, że mieszka na biegunie północnym ze swoimi reniferami i dużą grupą magicznych elfów. Prowadzi listę wszystkich dzieci na świecie i dzieli je na dwie grupy – niegrzeczne i grzeczne – na podstawie ich zachowania przez cały rok. Dzieci dostają w Wigilię cukierki i zabawki, a niegrzeczne nic nie dostają. Jednak w niektórych krajach europejskich dzieci otrzymują prezent od Mikołaja 6 grudnia, w dzień św. Mikołaja, czyli Mikołajki.

Święty Mikołaj jest powszechnie opisywany jako brodaty starzec w czerwono-białym ubraniu, w czerwonej czapce, czasem w okularach, który podróżuje w latających saniach ciągniętych przez dziewięć reniferów. Ta nowoczesna figura Świętego Mikołaja wywodzi się pierwotnie z holenderskiej figury świątecznej Sinterklaas. Współczesny Mikołaj często pojawia się na różnych produktach dla dzieci i stał się bardzo popularnym tematem do kolorowania.

Kolorowanki ze Świętym Mikołajem stanowią doskonałe świąteczne wyzwanie artystyczne, ponieważ pomagają dzieciom wczuć się w świąteczny nastrój, jednocześnie bawiąc się kolorami.

Te kolorowanki przypominają również dzieciom, aby były pomocne i miłe, aby mogły otrzymać od niego prezenty w Wigilię.

We wszystkich szablonach i wzorach znajdziesz postać Świętego Mikołaja we wszystkich różnych codziennych scenach. Czasami do Świętego Mikołaja dołączają również szczególni przyjaciele, ale Święty Mikołaj jest zawsze gwiazdą tych malowanek. Kolorowanki na Mikołajki to szablony do dekorowania i ozdabiania za darmo, różnymi technikami!

Gdy dzieci pokolorują te obrazki Świętego Mikołaja, możesz powiesić je na ścianie, aby stanowiły dekorację na Boże Narodzenie lub wysłać je znajomym i rodzinie, aby mogli cieszyć się dziecięcą twórczością z okazji Mikołajek.