Dzień Książki (Wierszyki)

Krótkie wiersze na Dzień Książki

Krótkie wiersze na Dzień Książki to jest to! Łatwe i zabawne rymowanki związane z książkami i z czytaniem z pewnością spodobają się młodszym czytelnikom i zachęcą ich do częstego zaglądania do książek. Dodatkowo, wierszyki dla dzieci są bardzo proste, a rymy w nich zawarte sprzyjają ich czytaniu, a także recytacji i ich zapamiętywaniu. Dzięki temu, czytając je, dzieci ćwiczą nie tylko czytanie, ale również pamięć. 

Dzień Książki to kolejne święto, z okazji którego można zorganizować krótkie przedstawienie, podczas którego można wystawić krótkie przedstawienie z recytacją wierszy dotyczących książek i czytania. Wydrukuj za darmo wierszyki prosto z naszej strony internetowej i zabaw się ze swoimi podopiecznymi w profesjonalną recytację wierszy!

Dzień Książki wypada 23 kwietnia. Pełna nazwa tego święta to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z okazji tego święta, może warto spróbować poćwiczyć z dziećmi pisanie i zaproponować napisanie przez nie swojej własnej książki lub chociaż opowiadania…?

Pin It on Pinterest