Przedstawiamy: Plansze dydaktyczne: Dni tygodnia.

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

Plansze dydaktyczne: Dni tygodnia

 

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu. Kliknij miniaturę aby zobaczyć większy podgląd.

Zastanawiasz się jak uczyć dziecko dni tygodnia?

Chcesz nauczyć swoje dziecko dni tygodnia? Nauczenie dzieci w wieku przedszkolnym kolejności występowania dni tygodnia może być nie lada wyzwaniem. Ale można to zrobić za pomocą powtórek i odpowiednich narzędzi. Zobacz jaką planszę demonstracyjną albo plakat z dniami tygodnia do druku przygotowaliśmy. Pomoże dzieciom w wieku, 3, 4 5 i 6 lat nauczyć się dni tygodnia od poniedziałku do niedzieli, a jest do wydrukowania w formacie A4 lub XXL.

Z czasem możecie z tego plakatu stworzyć świetne karty pracy z dniami tygodnia albo różne aktywności. Poćwiczcie najpierw kolejność występowania poszczególnych dni, a następnie możecie wprowadzić wczoraj albo jutro. 

Do każdego dnia możesz przygotować albo narysować rutynę jaką macie w ciągu dnia, albo jaka jest w przedszkolu. 

Przejrzysty plakat z wymienionymi dniami tygodnia do druku dla dzieci, śliczny i kolorowy. 

Czas jest nadal abstrakcyjnym pojęciem dla większości dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat. Prawdopodobnie nie zrozumieją, jak działa kalendarz, aż do momentu pójścia do przedszkola lub nawet jeszcze później.

Jednak w tym wieku potrafią zrozumieć przed lub po i mogą kojarzyć rzeczy. Aby mogli dowiedzieć się, że środa nadchodzi przed czwartkiem. Mogą kojarzyć pomarańczowy dzień ze środą lub różowy dzień z pójściem na trening.

Jak ze wszystkim podczas pracy z dziećmi, zwolnij i baw się dobrze. Często będą się mylić, po prostu nadal dostarczaj im właściwych informacji.

Jeśli myślisz o tym jako o jeszcze jednym narzędziu, dzięki któremu twoje dziecko może zrozumieć jego świat i rozumiesz się nawzajem, a nie jako coś, co musi wiedzieć i używać od razu, powinieneś zrobić to dobrze.

Plakat może posłużyć jako dekoracja do sali albo do pokoju dziecka. Dzięki kolorowemu szablonowi do druku przedszkolaki szybko nauczą się nie tylko kolejności występowania dni tygodnia ale również ich nazwy i zapisu.

Szukasz więcej plakatów do druku z dniami tygodnia?

Oprócz tego zajrzyj koniecznie do naszych quizów dla przedszkolaków.