EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Powitanki

POMYSŁY NA ZABAWNE POWITANIE DZIECI W PRZEDSZKOLU I KLASIE

Przygotowaliśmy kilka plakatów z powitankami dla dzieci do druku. 

Czy używasz jakiegoś konkretnego sposobu na powstanie przedszkolaków albo uczniów?  Może masz ochotę zacząć? Jeśli już jesteś zainteresowany to czytaj dalej, aby zapoznać się z pomysłami na poranne powitanie, które możesz już wdrożyć od pierwszego dnia nowego roku szkolnego.

Poranne pozdrowienia, powitanki, przywitani lub sposoby na poranne pozdrowienia to po prostu zabawny sposób na powitanie nauczyciela i kolegów z klasy po przybyciu do szkoły. Bez względu na to, jakich powitanek porannych do druku użyjesz, Twoi uczniowie będą zaskoczeni i zachwyceni. Możecie takie powitanki i poranne pozdrowienia stosować przez cały rok. Poranne powitanki w przedszkolu mogą okazać się świetnym pomysłem na rozpoczęcie dnia razem z dziećmi. Spróbuj, może się okazać że Twoje dzieci je pokochają.

Dlaczego warto dołączać poranne pozdrowienia i powitanki w przedszkolu

Poranne Pozdrowienia to świetny sposób na pogłębienie relacji i budowanie integracji pomiędzy dziecki a nauczycielem. Gdy uczniowie i przedszkolaki witają się ze sobą, czują się mile widziani i podekscytowani nadchodzącym dniem.

Poranne powitanki w przedszkolu i klasie to także świetny sposób, aby dzieci poczuły się zauważone, docenione przez nauczyciela. Kiedy dziecko wchodzi do klasy albo do sali przedszkolnej, a Ty miło i ciepło je witasz czuje się szczęśliwe i radosne.

Powitanki w przedszkolu to sposób na to, aby dzieci mogły zacząć dzień od nowa. Może wczoraj miały gorszy humor, może rano spotkało je coś niemiłego, ale ciepłe przywitanie doda im na pewno mnóstwo nowej świeżej siły.

Różnie są nazywane:

  • wesołe powitanie
  • Powitanki w przedszkolu
  • Przywitanie z nauczycielem i dziećmi

Jak ich nie nazwiesz reakcja dzieci będzie zawsze taka sama, chęć udziału w tym miłym wydarzeniu. 

Jak wdrożyć poranne wesołe powitania z kolegami i nauczycielem

Zacznij od wprowadzenia jednego lub dwóch porannych powitań. Pozwól dzieciom ćwiczyć, chodząc po klasie i pozdrawiając jak najwięcej swoich kolegów.

Tradycyjny uścisk dłoni to świetne poranne powitanie na początek, ponieważ jest to coś, co uczniowie znają z życia codziennego i jest to powitanie, którego będą używać przez całe życie – nawet jako dorośli! Stopniowo dodawaj kolejne poranne powitania, a zdziwisz się, jak chętnie dzieci witają się ze sobą i z Tobą.

Stworzyliśmy tablicę wyboru „Powitanek”, abyś mogła powiesić na drzwiach klasy lub na ścianie przy porannym miejscu spotkań. Gdy dzieci przyjdą, mogą przejrzeć poranne pomysły na powitanie i wybrać to, które chcą zastosować danego dnia. Możesz również wyświetlić wybrane opcje na interaktywnej tablicy podczas porannego spotkania.

Przygotowaliśmy plakaty do druku na powitanki w przedszkolu. Wybierz jeden z kilku szablonów i umieść na drzwiach w klasie. Możesz wybrać wersję kolorową albo do pokolorowania przez dzieci. Darmowy plakat z powitankami, który umili poranne przywitania z dziećmi i nauczycielem do wydrukowania za darmo.