EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Lektura: Drzewo do samego nieba – plan wydarzeń

Zapoznanie się z planem wydarzeń lektury „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej jest niezwykle istotne dla pełnego zrozumienia przebiegu fabuły i jej kluczowych momentów. Pozwala to na łatwiejsze przyswojenie kontekstu i kolejności zdarzeń, co jest kluczowe przy odpowiedzi na pytania egzaminacyjne, testowe czy podczas kartkówek. Wiedza na temat planu wydarzeń ułatwia także zrozumienie powiązań między różnymi elementami opowieści, co może pomóc w interpretacji głównych tematów i idei. Wreszcie, solidne zrozumienie struktury narracyjnej może pomóc uczniom efektywnie odnaleźć się w tekście podczas egzaminów czy sprawdzianów.

1. Odkrycie drzewa.

2. Zabawa na drzewie: Bracia, wraz z Dorotą, którą zaprzyjaźnili, spędzają lato na drzewie, poznając jego tajemnice i ciesząc się swoim towarzystwem.

3. Powrót do szkoły: Dzieci wracają do szkoły we wrześniu, ale nadal bawią się na drzewie, kiedy tylko pozwala na to pogoda.

4. Zagrożenie dla drzewa: W październiku robotnicy pojawiają się z zamiarem wycięcia drzewa, co wywołuje duże poruszenie wśród mieszkańców kamienicy.

5. „Wielka Bitwa o Drzewo”: Lokatorzy kamienicy, wraz z dziećmi, zdecydowanie sprzeciwiają się planom wycięcia drzewa, wykorzystując różne argumenty. W końcu udaje im się obronić drzewo.

6. Przeprowadzka i tęsknota: Dwa lata później dzieci przeprowadzają się do nowego bloku mieszkalnego. Tęsknią za swoim drzewem, pomimo obecności zielonego skweru w ich nowym miejscu.

7. Powrót do drzewa: W końcu rodzina decyduje się odwiedzić swoje stare podwórko. Odkrywają, że choć wiele się zmieniło, drzewo nadal tam stoi.

8. Refleksja: Ta wizyta staje się okazją do refleksji nad zmiennością życia, ale również ciągłością niektórych aspektów dzieciństwa.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest