EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

 

Grupa 4,5 l.
Wyciętymi paskami białej bibuły dzieci owijały rolki po papierze. (pomoc nauczyciela w przymocowaniu bibuły zszywaczem).
Uszy dzieci wycięły z białego papieru. Nosek to kuleczki z bibuły. Wąsy wycięte z brązowego lub czarnego papieru.
Na koniec trawka z pasków bibuły, które zostały nam z poprzednich prac

 

Stworzenie zajączków z białej bibuły to sympatyczny projekt plastyczny, który jest zarazem edukacyjny i rozwija umiejętności manualne dzieci. Oto jak krok po kroku można wykonać zajączki z bibuły:

Potrzebne materiały:

– Biała bibuła

– Rolki po papierze toaletowym

– Klej

– Nożyczki

– Kolorowe kartki papieru (na elementy twarzy i uszu)

– Cienkopis lub marker (do oczu i nosa)

– Dodatkowe elementy dekoracyjne, np. wstążka

Instrukcje wykonania:

1. Przygotowanie podstawy:

Zacznij od pokrycia roli po papierze toaletowym białą bibułą. Można to zrobić, smarując rolkę klejem i owijając ją bibułą, tak aby cała rolka była pokryta.

2. Tworzenie uszu:

Wytnij z białego papieru lub bibuły dłuższe kształty, które będą imitować uszy zajączka. Jeśli chcesz, możesz użyć różowego papieru na wewnętrzną część uszu. Przyklej uszy do wewnętrznej strony górnej krawędzi roli.

3. Dodanie twarzy:

Użyj cienkopisu lub markera, aby narysować oczy, nos i usta zajączka. Możesz również wyciąć kształty z kolorowego papieru i przykleić je, aby stworzyć twarz.

4. Ręce i nogi:

Wyciąć z bibuły lub kolorowego papieru pasy, które będą reprezentować ręce i nogi zajączka. Przyklej je do roli w odpowiednich miejscach.

5. Dodatki:

Aby zajączek był bardziej dekoracyjny, możesz dodać małą czerwoną bibułę na środku jako imitację nosa lub wstążkę, którą zawiążesz na roli, tworząc efekt ubranka.

6. Wykończenie:

Jeśli masz jakieś dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak małe pompony, piórka, brokat czy inne akcesoria, możesz je również przykleić, aby zajączek był jeszcze bardziej uroczy.

Tworzenie zajączków z bibuły jest świetną okazją do rozmowy o nadchodzących świętach wielkanocnych, o wiośnie, o przyrodzie i o zwyczajach z tym związanych. Ponadto, praca ta rozwija zdolności motoryczne dzieci i zachęca do kreatywności.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Marleny Wrońskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest