EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

 

Ważne jest aby była to styropianowa wytłaczanka. Odcinamy z niej kwadrat z 4 wgłębieniami. Drucikiem kreatywnym przebijamy 2 otwory,robimy uchwyt.Wykładamy koszyczek sztucznym siankiem lub rafią.

Kurczaczek wycięty jest z rolki papierowej o szerokości 2 cm. Pomalowany farbką a oczka ma z plasteliny.

 

Przedstawiony jest prosty i twórczy stroik wykonany z wytłaczanki po jajkach, który może być fantastycznym projektem plastycznym dla dzieci, zarówno w domu, jak i w szkole. Stroik taki może posłużyć jako dekoracja wielkanocna lub wiosenna, dodając uroku każdemu pomieszczeniu.

Proces tworzenia stroika jest prosty i wymaga użycia niewielu materiałów:

1. Przygotowanie wytłaczanki: Należy użyć styropianowej wytłaczanki po jajkach, z której odcinamy kwadrat zawierający cztery wgłębienia. Jest to świetna okazja do rozmowy o recyklingu i ponownym wykorzystywaniu materiałów.

2. Tworzenie uchwytu: Za pomocą drucika kreatywnego przebijamy dwa otwory i robimy uchwyt, który umożliwia wygodne przenoszenie koszyczka. To ćwiczenie może pomóc dzieciom rozwijać koordynację i zdolności motoryczne.

3. Wyściółka koszyczka: Wewnątrz koszyczka wykładamy sztuczne sianko lub rafię, co dodaje stroikowi koloru i tekstury, a także rozwija wrażliwość sensoryczną dzieci.

4. Tworzenie kurczaczka: Dodatkowo, kurczaczek wycięty jest z rolki papierowej o szerokości 2 cm, pomalowany farbkami, a oczka wykonane są z plasteliny. To element, który może stanowić centralny punkt dekoracji i pozwala dzieciom na wykazanie się kreatywnością oraz pracą z różnymi materiałami.

Takie projekty plastyczne są doskonałym pomysłem na rozwijanie umiejętności manualnych i kreatywnego myślenia u dzieci. Są one również świetnym pretekstem do rozmów o tradycjach wielkanocnych i wiosennych obchodach. Stroik z wytłaczanki jest przykładem tego, jak można za darmo i w prosty sposób tworzyć efektowne dekoracje, wykorzystując materiały, które zazwyczaj trafiają do śmieci.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Moniki Okoń

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest