EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

 

Nadmuchany balon smarujemy klejem, dziecko ma za zadanie owinąć balon czarną bibułą (pociętą w pasek szer.ok 2 cm). Warto aby oczy i nosek/buzia pszczoły były samoprzylepne. Ułatwi to dzieciom pracę ponieważ elementy pod wpływem kleju „zjeżdżają” po balonie. Na grzbiecie pszczoły przyklejamy pasek taśmy dwustronnej do którego przymocujemy skrzydełka zrobione z kartko bloku rysunkowego (złożonego w tzw. wachlarzyk). Skrzydełka za pomocą zszywacza łączymy ze sobą na górze.

 

Stworzenie pszczół z balonów to zabawna i kreatywna praca plastyczna, która z pewnością sprawi dużo radości dzieciom. Oto jak można krok po kroku wykonać tę pracę:

Potrzebne materiały:

– Balon,

– Czarna bibuła,

– Klej (najlepiej taki, który staje się przezroczysty po wyschnięciu),

– Samoprzylepne oczy i nosek lub buzia,

– Taśma dwustronna,

– Biały blok rysunkowy,

– Zszywacz.

Instrukcja wykonania pszczoły z balona:

1. Przygotowanie balona: Najpierw nadmuchujemy balon do preferowanego rozmiaru i wiążemy go, aby nie uciekło powietrze.

2. Owijanie balona: Smarujemy balon klejem, a następnie dziecko owija go przygotowanymi wcześniej paskami czarnej bibuły. Paski powinny mieć około 2 cm szerokości. To etap, który może wymagać cierpliwości i precyzji, ale jest też doskonałym ćwiczeniem zdolności manualnych.

3. Przyklejanie detali twarzy: Używamy samoprzylepnych oczu i noska lub buzi, aby ułatwić dzieciom pracę. Takie elementy nie zsuwają się tak łatwo jak te przyklejane na mokry klej i pozwalają na szybsze osiągnięcie efektu bez frustracji.

4. Tworzenie skrzydełek: Wycinamy z białego bloku rysunkowego odpowiedniej wielkości prostokąty, które następnie składamy w harmonijkę, tworząc wachlarzyk. Skrzydełka łączymy ze sobą na górze za pomocą zszywacza.

5. Przymocowanie skrzydełek: Na grzbiecie pszczoły umieszczamy pasek taśmy dwustronnej. To do niej przymocujemy wcześniej przygotowane skrzydełka.

6. Zakończenie: Po przyklejeniu wszystkich elementów i upewnieniu się, że klej jest suchy, praca plastyczna jest gotowa.

Zalety dydaktyczne:

Takie ćwiczenie rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, zdolności manualne, a także cierpliwość i precyzję. Pomaga w nauce kolorów i kształtów, a także w zrozumieniu procesu przyczepiania różnych materiałów.

Zastosowanie:

Gotowe prace mogą być piękną dekoracją klasy czy sali przedszkolnej, mogą również posłużyć jako elementy dekoracyjne na wiosenne święta lub podczas lekcji o owadach, mieszkańcach łąki i przyrodzie. To także doskonały pomysł na rodzinną zabawę w domu.

Pamiętajmy, że takie prace plastyczne zazwyczaj nie wymagają kosztownych materiałów i mogą być wykonane za niewielką opłatą, a nawet za darmo, jeśli mamy już potrzebne przybory. To również świetna okazja do wykorzystania materiałów do druku, takich jak gotowe szablony oczu czy ust, które rodzice mogą wydrukować i wykorzystać w projekcie.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Moniki Okoń

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest