EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

 

Praca plastyczna inspirowana historyjką: „Pan Po i okropna pogoda” (52 historie o zwierzętach – Ewa Mirkowska). Pracę wykonywało 10 dzieci ( w tym 8 czterolatków; 2 trzylatków).

Na czarnych kartkach z bloku technicznego dzieci rysowały i wycinały pingwinka.

Z białych karteczek powstały brzuszki i główki. Skrzydełka z papieru lub z bibuły.

 

Praca plastyczna przedstawia pingwinki wykonane z papieru z bloku technicznego, które zostały urozmaicone kolorowymi elementami. Każdy z pingwinów ma indywidualne cechy – niektóre z nich mają czerwone akcenty, prawdopodobnie kokardki, co sugeruje, że dzieci miały swobodę w dodawaniu własnych elementów dekoracyjnych, nadając pingwinom osobisty charakter.

To zadanie plastyczne może mieć na celu rozwijanie zdolności manualnych u dzieci, kształtowanie kreatywności oraz umiejętności pracy z różnymi materiałami i kształtami. Prace takie mogą również pełnić funkcję edukacyjną, wprowadzając dzieci w świat zwierząt i ucząc ich, jak wyglądają pingwiny oraz jak można je artystycznie przedstawić za pomocą prostych form i kształtów.

Te ręcznie wykonane pingwinki mogą być wykorzystane jako dekoracje klasowe, wzbogacając estetykę przestrzeni edukacyjnej i tworząc przyjazną atmosferę. Ponadto, taka praca plastyczna jest doskonałym pomysłem na tematyczne zajęcia wokół Dnia Pingwina, zachęcając dzieci do nauki poprzez zabawę i własne działania twórcze.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Marleny Wrońskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest