Narysowane przeze mnie kółeczka przedszkolaki wycięły (głowa misia).
Jedno dziecko 3 letnie wymagało pomocy w prawidłowym trzymaniu nożyczek – ale idzie już coraz lepiej Pozostałe elementy dzieci domalowały farbami.
Oczy, nosek z plasteliny.
Grupa liczy obecnie 20 dzieci, w tym 5 trzylatków i 15 czterolatków. Obecnych w tym dniu było 11 dzieci ( w tym troje 2 latków).
Przedstawiona praca plastyczna to obrazki dwóch misiów wykonanych techniką mieszania rysunku z aplikacją. Centralne elementy – głowy misiów – zostały wycięte z kółek narysowanych przez opiekuna, co jest doskonałym ćwiczeniem dla dzieci, aby rozwijać ich zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową. Trzyletnie dziecko, które potrzebowało pomocy przy prawidłowym trzymaniu nożyczek, z pewnością skorzystało na takim ćwiczeniu, rozwijając swoje umiejętności motoryczne.
Dodatkowo, dzieci użyły farb do domalowania pozostałych części ciała misiów, co pozwoliło im na kreatywne wyrażenie siebie oraz praktykowanie malowania i mieszania kolorów. Użycie plasteliny do stworzenia oczu i noska dodaje tekstury i trójwymiarowości do prac, co jest kolejnym sposobem na rozwijanie zmysłu dotyku oraz zdolności manipulacji małymi obiektami.
Takie prace plastyczne nie tylko są świetną zabawą, ale również stanowią ważny element edukacyjny, wspomagając rozwój motoryczny, percepcyjny oraz kreatywny dzieci. Poza tym, gotowe dzieła mogą stanowić dekorację sali przedszkolnej, dodając do niej dziecięcego ciepła i osobistego charakteru.
Pani Marleny Wrońskiej
0 komentarzy