EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

 

Z zielonej kartki A4 robimy harmonijkę. Potem składamy ją na pół i sklejamy na środku. Rolkę z papieru toaletowego przecinamy na pół, zaginamy brzegi i przyklejamy do kartki. Rozkładamy wachlarzyk i przyklejamy nad rolką. Wystarczy przykleić dolną część i gdzieś u góry. Na dole kartki przyklejamy trawę. Ozdabiamy drzewo kulkami z białej i różowej bibuły.

Praca wykonana przez uczniów I klasy szkoły podstawowej.

 

Praca plastyczna zatytułowana „Wiosenny sad”. Przedstawia ona drzewa z pięknie rozłożystymi koronami, wykonane techniką harmonijkową z zielonej kartki papieru. Drzewa są umocowane na rolkach z papieru toaletowego, które służą jako pnie, a całość umieszczona jest na białym tle z dodatkiem zielonej trawy na dole. To kreatywne zadanie jest świetnym pomysłem na zajęcia plastyczne dla dzieci, które dodatkowo celebruje nadejście wiosny.

Jak wykonać pracę plastyczną „Wiosenny sad”:

Materiały potrzebne:

– Zielone kartki papieru A4

– Rolki z papieru toaletowego

– Bibuła w białym i różowym kolorze

– Klej

– Nożyczki

Instrukcje wykonania:

1. Tworzenie korony drzewa: Uczniowie tworzą harmonijkę z zielonej kartki papieru A4. Aby to zrobić, kartkę składają naprzemiennie, tworząc zagięcia na całej długości kartki.

2. Przygotowanie pnia: Rolka z papieru toaletowego jest przecinana na pół, a następnie zaginane są brzegi, aby można było ją przykleić do kartki, co pozwoli utworzyć stabilny pień.

3. Montaż drzewa: Złożoną na pół harmonijkę przykleja się na środku rolki, tworząc wachlarzowy kształt korony drzewa. Wystarczy przykleić dolną część harmonijki do rolki i dodatkowo w jednym lub dwóch miejscach u góry, aby korona się nie rozchodziła.

4. Tworzenie trawy: Na dole kartki przyklejana jest zielona trawa, którą można wyciąć z papieru lub stworzyć z kolejnej harmonijki.

5. Dekorowanie korony drzewa: Koronę drzewa ozdabia się kulkami z białej i różowej bibuły, które mogą imitować kwiaty lub owoce. Kulki można formować przez zgniatanie małych kawałków bibuły i przyklejanie ich na koronie drzewa.

Praca ta jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale również posiada walory edukacyjne. Uczy dzieci technik składania papieru, rozwija ich zdolności manualne oraz kreatywność. Dzieci uczą się również o zmianach zachodzących w przyrodzie wraz z nadejściem wiosny. Gotowe prace są doskonałym materiałem na gazetkę klasową, mogą też służyć do dekoracji sali lekcyjnej i są przykładem twórczego podejścia do nauki poprzez sztukę.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Anny Kowalskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *