Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Quizy i ćwiczenia
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezimakolorowanka

Polub nas:

Reklama:

Reklama:

Przedstawiamy: Quiz: Rodzaje rzeczowników.

Określ rodzaj rzeczownika i wpisz w pole poniżej. Na pewno pamiętasz, że rzeczownik występuje w trzech rodzajach (męski, żeński i nijaki). Przypomnij sobie na jakie pytania odpowiada dany rodzaj. Na pewno sobie poradzisz. To zadanie nie jest na czas, więc nie musisz się spieszyć. 

Przykład: okno – nijaki

Trwa wczytywanie

Rzeczownik jest częścią mowy, która nazywa rzeczy, obiekty, miejsca, osoby, czynności, organizmy, zjawiska, a także pojęcia abstrakcyjne. Dlatego też jego znajomość jest konieczna i mamy nadzieję, że dzięki naszemu interaktywnemu quizowi każdy drugoklasista utrwali swoją wiedzę na ten temat trochę bardziej. Po każdym wpisaniu rodzaju rzeczownika pojawia się informacja na temat tego, czy odpowiedź została udzielona poprawnie. Ćwiczenie można rozwiązywać tyle razy, ile tylko czuje się taką potrzebę. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego darmowego zadania dotyczącego rodzajów rzeczowników. Nie musisz nawet zakładać konta na platformie edukacyjnej eduzabawy.com. Wystarczy wybrać odpowiedni test z polskiego dla drugoklasistów i przejść od razu do rozwiązywania quizu.

1 komentarz

  1. Ta gra z jednej strony jest super ale głupia z drugiej. Bo nie da się pisać bez poprawnej pisowni ortograficznej więc to dlatego głupie.

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This