Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Quizy i ćwiczenia
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezimakolorowanka

Polub nas:

Reklama:

Reklama:

Prosty przepis na piasek kinetyczny DIY

Przedstawiamy: Prosty przepis na piasek kinetyczny DIY.

Jak zrobić piasek kinetyczny? Dzisiaj chcemy Wam zaproponować prosty przepis na piasek kinetyczny DIY, który wykonacie sami w domu.

Zabawa piaskiem kinetycznym jest fantastyczna jednak jeśli zaproponujesz dzieciom wspólne tworzenie piasku to zabawa się przedłuży. Nie ukrywamy, że będzie trochę sprzątania, jednak ta zabawa jest tego warta!

Przygotowanie piasku kinetycznego DIY to świetny sposób na zajęcie dzieci w deszczowe dni i niesprzyjającą pogodę.

Jeśli skończyły Ci się pomysły na kreatywne zabawy, a chcesz urozmaicić dzieciom czas skorzystaj z naszego przepisu.

Prosty przepis na piasek kinetyczny DIY

Co to jest piasek kinetyczny?

Kinetic Sand™ jest znakiem towarowym piasku do zabawy. Masę tę można formować i bawić się nim jak piaskiem na plaży, z ta różnicą że ten piasek nie wysycha. Możesz go kupić lub zrobić podobny piasek z zaledwie kilku składników, które prawdopodobnie masz w domu. A jeśli nie to możesz go kupić za kilka złoty.

Przepis na piasek kinetyczny:

Przygotuj dwie miski lub inne pojemniki w którym wymieszasz składniki.

  • 8 szklanek piasku
  • 4 łyżki skrobi kukurydzianej lub mąki ziemniaczanej
  • 4 łyżeczki płynu do mycia naczyń
  • 1 szklanka wody 

Sprawdź czy piasek który chcesz użyć jest suchy.Dla pewności możesz przesiać go przez sitko, aby pozbyć się większych kawałków.

Następnie bardzo dobrze wymieszaj piasek i skrobię kukurydzianą.

Płyn do naczyń i wodę wymieszaj w oddzielnym pojemniku. Po połączeniu składników powoli dolewaj do mieszanki piasku i skrobi.

Możesz nie potrzebować całej wody lub możesz potrzebować trochę więcej. Chcesz uzyskać konsystencję mokrego piasku plażowego, ma być wilgotny ale nie płynny. Powinien również utrzymać swój kształt przez kilka sekund do minuty. Jeśli dodałaś za dużo wody, możesz pozwolić mu wyschnąć lub szybsza opcja to dodanie dodać trochę więcej piasku.

Prawda, że ten przepis jest niezwykłe prosty i łatwy do wykonania?

Prosty przepis na piasek kinetyczny DIY

Jeśli zabawa zwykłym piaskiem już się dzieciom znudzi możecie spróbować go zabarwić. Barwienie piasku kinetycznego może nie przynieść takich efektów jakich byśmy oczekiwali. Jednak warto spróbować. 

Barwienie piasku kinetycznego

Zabawa piaskiem kinetycznym jest świetna jednak można również postarać się nadać mu koloru. Na pewno nie będzie to taki kolor jak sklepowy.

Nie zalecamy stosowania barwników spożywczych, ponieważ mogą one poplamić skórę i pojemniki. Barwnik po połączeniu z piaskiem będzie wyglądał po prostu mało atrakcyjnie. Możecie spróbować dodać kolorowego płynu do naczyń lub dodać starta na tarce kredę. 

Zamiennik dla skrobi kukurydzianej

Jeśli nie chcesz używać skrobi kukurydzianej w swoim piasku kinetycznym DIY, możesz go zastąpić skrobią ziemniaczaną. W tym przypadku sprawdzi się każdy rodzaj skrobi. Zwykła mąka może nie działać, ponieważ po połączeniu z wodą stanie się klejąca.

Jeśli nadal chcecie eksperymentować z piaskiem kinetycznym może dodajcie do niego kilka kropel olejków zapachowych!

Bawcie się dobrze i koniecznie pochwalcie się efektem!

Oszczędniejsza, tańsza i przede wszystkim wąłsnvrecznie wykonania wersja piasku kinetycznego. Ten sklepowy jest nieco drogi, a po co wydawać niepotrzebnie pieniądze skoro możemy mieć to samo dużo tańszym kosztem. Kreatywny sposób na zabawę z dziećmi. Dodatkowo jest to świetna sensoryczna zabawa dla dzieci. Daj dziecku koraliki, zabawki które może zakopać w piasku, babki i zabawy jest na wiele godzin.

Artykuł ten może być przydatny rodzicom i nauczycielom podczas adaptacji.

Jeśli jednak potrzebujesz gotowego piasku, basenu na piasek, lub foremek, polecamy:

Prosty przepis na piasek kinetyczny DIY

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This