EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Scenariusz zajęć na Halloween dla przedszkolaków

Drogie dzieci! Dzisiaj czeka nas wyjątkowy dzień pełen magii, zabaw i niespodzianek. To Halloween – święto, podczas którego możemy wcielać się w różne postacie, bawić się w duchy, czarownice i dynie! Ale nie bójcie się – nasze Halloween będzie pełne śmiechu, kolorów i wesołych przygód. Przygotowaliśmy dla was mnóstwo zabaw, podczas których będziemy tworzyć, tańczyć, a nawet szukać ukrytych skarbów. Jesteście gotowi na wesołe Halloween? No to zaczynamy naszą przygodę!

Scenariusz Zajęć na Halloween dla Przedszkolaków

Temat zajęć: „Wesołe Halloween – Duchy, Dynie i Zabawy”

Grupa wiekowa: Przedszkolaki (3-5 lat)

Cele zajęć:

– Rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych.

– Zapoznanie dzieci z tradycjami Halloween w przyjazny, nie straszny sposób.

– Rozwijanie umiejętności współpracy i uczestnictwa w zabawach grupowych.

– Rozwijanie zdolności ruchowych poprzez zabawy tematyczne.

Czas trwania: 60 minut

1. Powitanie i Rozmowa o Halloween (10 minut)

Nauczyciel wita dzieci, pytając, czy wiedzą, co to jest Halloween. Krótko opowiada o tradycji tego święta, wyjaśniając, że to dzień, w którym dzieci przebierają się za różne postacie, a wszyscy bawią się i jedzą słodycze. Nauczyciel podkreśla, że Halloween może być zabawne i wcale nie musi być straszne.

2. Zajęcia plastyczne: „Malowanie i dekorowanie dyni” (15 minut)

Dzieci otrzymują papierowe szablony dyni oraz kredki, farby, brokat i naklejki. Ich zadaniem jest ozdobienie swojej dyni według własnego pomysłu. Mogą dodać oczy, usta, a nawet kapelusz, aby dynia stała się wesołym duszkiem lub czarodziejem. Po zakończeniu prac nauczyciel może zrobić wystawę dyni na tablicy.

3. Zabawa ruchowa: „Dyniowy taniec” (10 minut)

Dzieci biorą udział w zabawie tanecznej przy muzyce tematycznej (np. „Dynia tańczy” lub „Duchy tańczą”). Dzieci poruszają się w rytm muzyki, a na sygnał nauczyciela „Dynia!” muszą się zatrzymać i stanąć w pozie przypominającej dynię. Zabawa ta rozwija koordynację ruchową i poczucie rytmu.

4. Poszukiwanie „Dyniowych Skarbów” (15 minut)

Nauczyciel wcześniej ukrywa w sali małe papierowe dynie lub inne halloweenowe symbole (np. małe duchy, nietoperze) z naklejonymi małymi nagrodami (np. naklejki, małe cukierki). Dzieci mają za zadanie znaleźć jak najwięcej skarbów. Po zakończeniu poszukiwań każde dziecko może wymienić swoje znaleziska na małe upominki.

5. Zabawa manualna: „Tworzymy duchy z chusteczek” (10 minut)

Nauczyciel pokazuje dzieciom, jak zrobić małego ducha z chusteczki higienicznej i kawałka sznurka. Dzieci formują kuleczkę z chusteczki, owijają ją drugą chusteczką, a następnie zawiązują sznurek, tworząc „głowę” ducha. Na koniec rysują duszkowi oczy i usta za pomocą flamastrów.

6. Podsumowanie zajęć i zakończenie (10 minut)

Nauczyciel podsumowuje zajęcia, chwaląc dzieci za ich zaangażowanie i kreatywność. Każde dziecko może pochwalić się swoją pracą – dynią lub duchem, a nauczyciel przypomina, że Halloween to święto pełne zabawy i radości. Na zakończenie dzieci otrzymują symboliczne upominki, np. baloniki w kształcie dyni lub słodycze.

Dodatkowe materiały:

– Papierowe szablony dyni do kolorowania.

– Chusteczki higieniczne i sznurki do tworzenia duchów.

– Kolorowanki z motywami Halloween.

– Przyjazna muzyka tematyczna na Halloween.

Scenariusz ten zapewnia dzieciom miłe i wesołe wprowadzenie do tematyki Halloween, pozwalając na rozwój różnych umiejętności poprzez zabawę i kreatywne działania.

Scenariusz zajęć na Halloween dla przedszkolaków 1

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *