Klockowe puzzle – Zwierzęta ze wsi

 

Pomoc dydaktyczną wykonałam na potrzebę realizacji jednego z kręgów tematycznych obranych przeze mnie dla grupy przedszkolnej, którą prowadzę. Jest to stosunkowo szybka do wykonania pomoc dydaktyczna, która niewątpliwie może urozmaicić zajęcia z dziećmi. Ponad to uważam, że jest to pomoc dosyć uniwersalna, bo obrazki na klockach można co jakiś czas zmieniać, w zależności od tematu, bądź od tego, co po prostu lubią nasze dzieci J

 

Sposób wykonania:

W wyszukiwarce internetowej znalazłam kilka rzeczywistych zdjęć zwierząt wiejskich, po czym je wydrukowałam. Następnie z przedszkolnych zbiorów tradycyjnych klocków wybrałam kilka wielkości i kolorów. Dopasowałam uprzednio wydrukowane zdjęcia zwierząt do klocków i pocięłam je na kilka części (w zależności od wielkości zdjęcia). Ostatnim etapem było przyklejenie pociętych zdjęć do klocków szeroką taśmą bezbarwną, tak by stworzyć z nich puzzle.

Podczas zajęć dzieci były zaskoczone tą formą puzzli, jednakże bardzo im się ona spodobała i często wracają do układania tych klocków podczas zabaw swobodnych.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Katarzyny Kołodziejskiej