Przedstawiamy: Plansze dydaktyczne: Nauka liczb od 0 do 20.

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

Plansze dydaktyczne: Nauka liczb od 0 do 20

 

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu. Kliknij miniaturę aby zobaczyć większy podgląd.

Zastanawiasz się w jaki sposób nauczyć dzieci liczyć do 5, 10, 15 czy 20?  Przygotowaliśmy piękne, czytelne, kolorowe i wyraziste plansze demonstracyjne do druku. Na każdym plakacie znajduje się jedna cyfra.

Liczenie to proces określania ilości elementów w zbiorze obiektów. Liczenie jest ważną podstawą zrozumienia matematyki. Nauka liczenia cyferek to pierwszy krok dziecka w matematyce. Rodzice powinni szukać okazji, aby umożliwić dzieciom liczenie, poznawanie cyferek, aby pomóc dzieciom zdobyć wczesne doświadczenia w umiejętnościach liczenia.

W wieku od 2 do 3 lat większość dzieci potrafi liczyć do pięciu. Niektóre z nich mogą nawet liczyć do dziesięciu lub dwudziestu, choć nie zawsze jest to poprawne. Liczenie może być świetną zabawą dla dzieci. Znajdź sposoby na włączenie przyjemnej praktyki liczenia do codziennego życia przedszkolaków, takich jak liczenie zabawek, jabłek, piłek. 

Dzieci mogą również ćwiczyć tę nową umiejętność poprzez liczenie różnych przedmiotów w ich otoczeniu. Takie obiekty mogą służyć jako wizualne reprezentacje liczb. Poprzez ćwiczenia dzieci zrozumieją abstrakcyjną koncepcję liczb: reprezentującą ilość różnych obiektów.

Ten zestaw plakatów edukacyjnych z matematyki przedstawia jak liczyć od zera do dwudziestu, każda cyfra i liczba ma konkretną ilość odpowiadających kropek dzięki czemu dziecko łatwiej jest zrozumieć określoną ilość. Każda z plansz ma również napis ile kropek się znajduje. Ćwiczenie liczenia z różnymi przedmiotami może pomóc dzieciom zrozumieć znaczenie liczb i opanować umiejętności liczenia. Mogą mu również towarzyszyć prawdziwe przedmioty ułatwiające zrozumienie.

Nauka liczenia, poznawania i sposób zapisu cyferek i liczb jest bardzo istotny w rozwoju przedszkolaka. Wydrukuj darmowe plansze demonstracyjne za darmo i powieś je w pokoju, w sali czy w klasie aby dzieci codziennie a nawet po kilka razy dziennie mogły na nie spoglądać. Świetna pomoc dydaktyczna z matematyki.

Z tymi planszami matematycznymi do druku możemy się bawić na kilka sposobów.

Poćwicz liczenie od 0 do 20, a następnie od 20 do 0. Następnie wybierz tajną liczbę, ale powiedz dzieciom tylko tę liczbę, która jest przed nią i po niej.

Pomóż dzieciom w nauce cyfr od 0 do 20 dzięki temu kolorowemu zestawowi plakatów matematycznych do druku. Każda liczba jest prezentowana jako cyfra, w formie słownej i za pomocą kolorowych kropek.

Polecamy ćwiczenia i quizy: