EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Scenariusze (Dzień muzyki)

Scenariusze zajęć, zabaw i przedstawień na Dzień muzyki

Szukasz inspiracji na wyjątkowe zajęcia z okazji Dnia Muzyki? Zapraszamy do odkrycia naszych scenariuszy, które zostały starannie przygotowane zarówno dla przedszkolaków, jak i uczniów szkół podstawowych. Każdy scenariusz to muzyczna podróż pełna twórczych aktywności, która pozwoli dzieciom w różnym wieku doświadczyć magii dźwięków i radości wspólnego muzykowania.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy „Orkiestrę małą – każdy gra jak umie i śpiewa!”, gdzie przedszkolaki będą miały okazję poznać instrumenty, nauczyć się piosenek i stworzyć własne muzyczne dzieła. Dzieci poprzez zabawę, śpiew i ruch odkryją podstawowe pojęcia muzyczne, rozwijając swoje zdolności słuchowe i rytmiczne.

Uczniowie szkół podstawowych zanurzą się w „Muzyce wokół nas – odkrywamy i tworzymy”, gdzie czeka na nich poznawanie różnych gatunków muzycznych, budowa i brzmienie instrumentów, a także wyzwanie stworzenia własnych kompozycji. Zajęcia te rozwijają muzyczną wrażliwość, zdolności kooperacyjne oraz kreatywność, ucząc jednocześnie doceniania różnorodności kulturowej i artystycznej muzyki.

Oba scenariusze oferują pełne zaangażowanie uczestników w proces twórczy i dają możliwość wyrażenia siebie poprzez sztukę. To doskonały sposób na celebrację Dnia Muzyki, podkreślający jej uniwersalność i znaczenie w życiu codziennym oraz edukacji. Zachęcamy do wykorzystania naszych pomysłów i spędzenia muzycznego dnia pełnego odkryć i wesołej nauki!

Pin It on Pinterest