EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Potrzebne materiały:

  • kolorowe kartki,
  • bibuła marszczona,
  • nożyczki,
  • kleje,
  • ołówki,
  • mazaki,
  • wstążki.

Wykonanie:
Etap I- wybranie kartki i koloru bibuły. Wycięcie z bibuły kształtu misia i przyklejenie do kratki.
Etap II- ozdobienie kokardkami, dorysowanie oczu, buzi
Etap III- nazwanie swojego misia.

 

Na zdjęciu prezentowana jest kolekcja kolorowych prac plastycznych, gdzie dzieci projektowały misie z bibuły marszczonej. Każdy misio jest unikalny, co wskazuje na indywidualne podejście każdego małego artysty do swojej pracy. Proces tworzenia takich prac krok po kroku może wyglądać następująco:

1. Przygotowanie materiałów: Zbieramy wszystkie potrzebne materiały, takie jak kolorowe kartki, bibuła marszczona, nożyczki, kleje, ołówki, mazaki i wstążki.

2. Etap I – Przygotowanie podstawy: Dzieci wybierają kolor kartki oraz bibuły, który najbardziej im się podoba. Następnie wycinają z bibuły kształt misia. Używając kleju, przyklejają wyciętą sylwetkę misia do kartki.

3. Etap II – Dekorowanie misia: Misie są ozdabiane kokardkami z wstążek, a twarze są dorysowywane mazakami lub ołówkami, co nadaje każdej postaci indywidualne cechy.

4. Etap III – Nadanie imienia: Ostatnim etapem jest nazwanie swojego misia. Dzieci przydzielają imiona swoim misiom, co dodatkowo personalizuje pracę i tworzy z nią emocjonalną więź.

Prace te wykazują różnorodność w wyborze kolorów, technik dekoracji i w kreowaniu postaci. Zajęcia plastyczne, takie jak te, są znakomite dla rozwoju dziecięcej wyobraźni, zdolności manualnych, a także umiejętności pracy w grupie i komunikacji. Wszystkie misie mają własne charaktery i style, co może być również okazją do rozmowy na temat różnorodności i unikalności każdego z nas. Gotowe prace są nie tylko kreatywnym wyrazem umiejętności dziecka, ale mogą stanowić piękną i kolorową dekorację w sali przedszkolnej, przyczyniając się do stworzenia przyjaznej i inspirującej przestrzeni.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Izabeli Kowalskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *