EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Dobiegły końca w naszej grupie tydzień pt.: Wszystko może być muzyką

Rozpoznawaliśmy ptaki oraz dźwięki jakie wydają ( praca grupowa, wyklejanie ptaków plasteliną; ćwiczenie motoryki małej).

Były to bardzo ciekawy i aktywny tydzień dla naszych przedszkolaków o Muzyce 🙂

Przedstawiona na zdjęciu praca grupowa wykonana przez dzieci z przedszkola to twórczy projekt artystyczny, w którym młodzi uczestnicy mieli za zadanie wykleić ptaka plasteliną. Jest to świetny sposób na rozwijanie zarówno umiejętności poznawczych, jak i motorycznych.

Cele dydaktyczne:

Rozpoznawanie ptaków i ich dźwięków: Ćwiczenie pomaga dzieciom nauczyć się identyfikować różne gatunki ptaków oraz kojarzyć je z wydawanymi przez nie dźwiękami.

– Rozwój motoryki małej: Używanie plasteliny do wyklejania ptaka wymaga precyzji i koordynacji, co jest doskonałym treningiem dla małych rączek dzieci.

– Nauka poprzez doświadczenie: Praca z różnymi teksturami i kształtami stymuluje zmysły dziecka i pozwala lepiej zrozumieć świat wokół nich.

Praca zespołowa: Projekt grupowy uczy współpracy, dzielenia się materiałami i wspólnego planowania, aby osiągnąć zamierzony cel.

Materiały i metodyka pracy:

– Materiały: Plastelina w różnych kolorach, duży arkusz papieru jako tło, ołówki lub markery do narysowania konturu ptaka.

– Metodyka: Dzieci najpierw poznają różne gatunki ptaków i uczą się rozpoznawać ich dźwięki. Następnie, w grupach, pracują nad stworzeniem ptaka z plasteliny, gdzie każde dziecko ma za zadanie wykleić część ptaka. Na koniec ptak jest wspólnie dokładany na duży arkusz papieru.

Krok po kroku:

1. Projektowanie ptaka: Nauczyciel lub starsze dziecko rysuje na dużym arkuszu papieru kontur ptaka.

2. Dzielenie zadań: Każde dziecko otrzymuje kawałek plasteliny i obszar na rysunku ptaka, który ma wykleić.

3. Wyklejanie: Dzieci formują małe kawałki plasteliny i umieszczają je w obrębie swojego obszaru, aby wypełnić kontur ptaka.

4. Dodawanie detali: Dzieci używają różnych kolorów plasteliny, aby dodać szczegóły, takie jak oczy, dziób, czy pióra.

5. Prezentacja pracy: Gotowa praca jest wywieszona na widok publiczny, gdzie dzieci mogą omówić proces jej tworzenia i podzielić się wrażeniami z rodzicami i innymi dziećmi.

Ten projekt był częścią tygodnia edukacyjnego pod hasłem „Wszystko może być muzyką”, podczas którego przedszkolaki miały okazję uczyć się o muzyce w sposób interaktywny i angażujący różne zmysły. Uzupełnieniem pracy plastycznej były ćwiczenia słuchowe związane z rozpoznawaniem dźwięków wydawanych przez ptaki.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Małgorzaty Wojkowskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest