EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Leniwe ósemki – pingwinki

Potrzebne materiały: białe kartki, farbki akwarele, pędzle, kubki z wodą.

Przebieg: najpierw dzieci malują ósemki placem prawej i lewej ręki, prawą, lewą ręką i nogą, nosem, całym ciałem, oczami. Później czarną farbą rysują dużą ósemkę na kartce i kilka razy ją poprawiają pogrubiając brzuszek. Dorysować kolejną ósemkę- skrzydełka. Dorysować oczy, nosek, stopy. Pokolorować skrzydełka. Tło zrobić za pomocą dwóch kolorowych pasów- kolorować naprzemiennie. 

Ta praca plastyczna przedstawia dwie sympatyczne interpretacje pingwinków wykonane techniką „leniwych ósemek”. Jest to technika malarska, która pozwala dzieciom na ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez malowanie ósemek – symbolu nieskończoności. Dzieci mogły tu użyć tej metody, aby stworzyć ciała pingwinów, co widać po zaokrąglonych kształtach ich torsów.

Prace zostały wykonane na dwóch oddzielnych kartkach, z wyraźnie zaznaczonymi kontrastującymi tłami – jednym w paski niebieskie, drugim w paski różowe. Pingwinki mają charakterystyczne czarne i białe barwy z akcentami pomarańczowymi na nogach i dziobach, a jeden z nich ma nawet małą, czarną czapkę na głowie. Taki projekt plastyczny nie tylko rozwija zdolności plastyczne, ale również sprzyja nauce o pingwinach i ich środowisku życia. 

Te prace mogą stanowić piękną dekorację klasy lub przedszkola, dodając do przestrzeni edukacyjnej koloru i wywołując uśmiech na twarzach dzieci. Można je również wykorzystać jako część lekcji o ptakach Antarktyki lub jako inspirację do rozmowy o różnych gatunkach pingwinów i ich adaptacji do życia w chłodnych klimatach.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Izabeli Kowalskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest