EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Praca plastyczna: Bałwanki i chmury z watoliny

Potrzebne akcesoria:

– biały materiał

– niebieski materiał

– watolina

– guziki

– kreda krawiecka lub ołówek

– nici

– maszyna do szycia lub igła 🙂

– żyłka (do powieszenia ozdób)

 

Wykonanie: 

– Szkicuje wzór chmury i bałwana na kartce – wycinam

– Odrysowuje wzory na materiale

– Wkładam pomiędzy dwie partie białego materiału watolinę podobnie robię z niebieskim materiałem

– Fastryguję wszystkie trzy warstwy razem

– Obszywam elementy na maszynie

– Wycinam motywy

– Doszywam guziki, oczy i nos do bałwanka.

 

Gotowe 🙂

Praca plastyczna „Bałwanki i chmury z watoliny” to wspaniała okazja do stworzenia trójwymiarowych dekoracji zimowych. Oto instrukcje, jak można zrealizować ten projekt:

1. Przygotowanie materiałów: Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne akcesoria. Biały materiał będzie użyty do bałwanków, a niebieski może posłużyć jako tło lub do dodatkowych elementów, takich jak szaliki czy czapki. 

2. Wycinanie kształtów: Użyj kredy krawieckiej lub ołówka, aby narysować na białym materiale kształty bałwanków oraz chmur na watolinie. Następnie wycięte kształty przyszyj do niebieskiego materiału, tworząc tło. 

3. Szycie detali: Przyszyj guziki jako oczy lub guziki bałwanka. Możesz też użyć kawałków materiału lub kolorowej watoliny do stworzenia nosów, ust, a także rąk bałwanka.

4. Wypełnianie watoliną: Aby dodać objętości bałwankom i chmurom, wypełnij wycięte kształty watoliną. Użyj maszyny do szycia lub igły z nitką, aby zaszyć brzegi, zachowując puchowy efekt.

5. Zakończenie prac: Po uszyciu wszystkich elementów, użyj żyłki do zrobienia pętelek, które umożliwią powieszenie dekoracji.

6. Dekorowanie przestrzeni: Wykorzystaj gotowe bałwanki i chmury do dekoracji klasy lub pokoju. Możesz je zawiesić na suficie, tworząc efekt „śniegu” lub „zimowego nieba”.

Ten projekt jest szczególnie odpowiedni dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które mają już pewne umiejętności pracy z igłą i nicią, ale zawsze pod nadzorem dorosłych. To świetne ćwiczenie na rozwijanie zdolności manualnych, naukę szycia oraz pracy z różnymi teksturami i materiałami. Ponadto, jest to doskonała okazja do rozmowy o zimie i pogodzie, a także do rozwijania kreatywności i wyobraźni.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Dominiki Kobylak

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest