Chciałabyś wypróbować nowa formę zabawy z dziećmi? Polecamy nasz artykuł z pomysłami na proste, szybkie, łatwe gry i zabawy matematyczne dla przedszkolaków.
Wypróbuj nasze propozycje na gry matematyczne do zabawy z dziećmi, już, 2, 3 i 4 łatki będą się świetnie bawiły! Większość 5 i 6 latków szybko zrozumie zasady gry i chętnie weźmie w nich udział.
Polowanie na numer:
Rzuć wyzwanie dziecku, aby znalazło przedmiot lub grupę przedmiotów. Na przykład poproś dzieci, aby znalazły jednego misia, dwie skarpetki i trzy piłki.
Zacznij od jednej grupy elementów na raz.
Wskazówka: zbyt trudne?
Zacznij od wyszukania tylko jednego przedmiotu (jednego klocka, jednej piłki itp.). Następnie wypróbuj zabawę z parami (dwie skarpetki, dwa buty itp.)
Gra w klasy:
Użyj kredy, aby narysować szablon do gry w klasy na chodniku. Następnie rzuć kamieniem na jedno z ponumerowanych kwadratów. Zachęć dziecko do przeskakiwania przez kwadraty, omijając kwadrat na którym znajduje się kamień.
Wskazówka:
Jeśli Twoje dziecko jeszcze nie potrafi liczyć, umieść kolorową piłkę, kamień albo misia na kwadracie i poproś dziecko, aby do niego doskoczyło. Policz na głos skoki. Kiedy dziecko dotrze na miejsce, możesz powtórzyć że skoczył o 4, czy 6 pól.
Czy to jest liczba?
Na tackę nasyp cienką warstwę piasku lub kaszę manną.
Narysuj palcem liczbę, kształt, literę (unikaj używania cyfry 0, koła lub owalu, ponieważ wyglądają prawie identycznie).
Poproś dziecko, aby zidentyfikowało numer, pytając: „Jaka to liczba?”
Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 2 lata, możesz zacząć od narysowania cyfry lub kształtu i pytania: „Czy to liczba?” Następnie zwiększ poziom trudności, umieszczając liczby i kształty obok siebie.
Kiedy Twoje dziecko odpowie na zagadkę może zmazać rysunek i zabawa matematyczna zaczyna się na nowo.
Aby uzyskać większy bałagan (wiadomo, że bez bałaganu nie ma zabawy 😉 ), poprowadź dłoń dziecka, w ten sposób samo próbuje rysować kształt i cyfrę.
Znajdź numer
Zapisz liczby od 1 do 10 na dziesięciu pojedynczych kartach, a następnie na dziesięciu kolejnych (łącznie ma być 20 kart). Matematyczne memory, które zrobisz samodzielnie.
Odwróć karty do góry nogami i pomieszaj je.
Poproś dziecko, aby wybrało kartę, mówiąc: „Sprawdźmy, czy uda nam się znaleźć numer np. 3”. Jeśli dziecku się udało powiedz: „Znalazłeś numer 3!”
Jeśli wydaje się to trochę zaawansowane dla Twojego dziecka, zacznij najpierw od czterech kart (dwóch par cyfr).
Jakie umiejętności ćwiczy Twoje dziecko dzięki powyższym zabawom matematycznym?
- nauka liczb,
- nauka liczenia,
- zdolności sensoryczne,
- motorykę dużą,
- zdolności zapamiętywania
Mamy nadzieje, że nasze edukacyjne inspiracje wprowadzą przedszkolaki w niesamowity świat matematyki poprzez miłe spędzanie czasu. Najmłodsze dzieci łatwo będą przystawać wiedzę ponieważ jest ona przekazana w postaci zabawy.
To może Cię zainteresować:
0 komentarzy