EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

10 najfajniejszych zabaw z chustą animacyjną

Małe dzieci nie tylko uwielbiają zabawy z chustą animacyjną Klanza, ale ma ona również bardzo pozytywne aspekty dla ich rozwoju we wczesnych latach rozwoju.

Zabawy ruchowe z chustą animacyjną naprawdę dobrze sprawdzają się w nawiązywaniu pozytywnych relacji między małymi dziećmi. Przedszkolaki poprzez zabawę zachęcane są do współpracy, pracy zespołowej, komunikacji i nauki dokładnego wykonywania instrukcji. Co więcej, te zajęcia są dynamiczne i zabawne, to dlatego dzieci kochają zabawy ze spadochronem, bo tak inaczej nazywana jest ta kolorowa chustka.

Do czego służy chusta animacyjna?

Istnieje mnóstwo zabaw ruchowych, zajęć i ćwiczeń które można wykonywać przy użyciu tej chusty. Każda z poniższych propozycji i inspiracji ma inny poziom trudności, można więc dostosować ją do wieku i umiejętności użytkowników.
Niezwykle barwny i lekki spadochron umożliwia wymyślanie gier i zabaw które zintegrują grupę. Można nią podrzucać, albo się pod nią ukryć, turlać po niej różne przedmioty, okręcać się nią. Polecamy wszystkim tym którzy lubią się świetnie bawić!
Dodatkowe zalety chusty jaką przychodzą mi teraz na myśl to uczy ona współdziałania, dzielenia się, trenuje spostrzegawczość, uczy że trzeba słuchać poleceń. A co najważniejsze gwarantuje mnóstwo dobrej zabawy wszystkim uczestnikom.

10 najfajniejszych zabaw z chustą animacyjną

Co to jest chusta animacyjna?

Chusta animacyjna bardzo przypomina tęczowo kolorowy spadochron, kolory podzielone są na trójkąty zszyte za sobą na kształt ogromnego koła. Kiedy podniesiesz koło do góry i zaczyna ona opadać przypomina właśnie spadochron albo grzybek, po bokach są uchwyty aby uczestnicy mogli ją pewniej trzymać i aby nie wypadała z rąk podczas zabawy.
Dzieci trzymają, przesuwają i potrząsają spadochronem lub jak kto woli chusta animacyjną Klanza, przy tym pracują zespołowo. Trzymając za boczne uchwyty wyrzucają spadochron do góry lub kładą go na podłodze. Wszystkie gry i zabawy skupiając się na różnych odmianach właśnie takiego użytkowania. Inspiracji jest

10 najfajniejszych zabaw z chustą animacyjną

naprawdę mnóstwo, grupa może dowolnie modyfikować przedstawione zabawy z chustą aby dostosować je do wieku uczestników oraz ich umiejętności.
Przeczytaj poniższą listę najfajniejszych, najlepszych i najzabawniejszych gier i zabaw przy użyciu chusty animacyjnej Klanza dla dzieci.

W jakie zabawy można bawić się chustą animacyjną?

Te gry to niekończąca się zabawa i rozrywka, sprawdź która z poniższych propozycji jest dla Ciebie najciekawsza.

1. Prażona kukurydza / popcorn

Dzieci trzymają luźno chustę za rączki. Ułóż na wierzchu małe, miękkie kulki, mogą to być również maskotki. Przedmioty położone na chuście to nasza prażona kukurydza, dzieci muszą je zrzucić potrząsając chustą.

Opcjonalnie: dzieci mogą policzyć, ile przedmiotów wypadnie. Jest to fajne ćwiczenie zachęcające do liczenia. Nie ma to jak nauka poprzez zabawę, prawda? 🙂

2. Pralka

Poproś dzieci, aby wybrały przedmioty do umieszczenia na środku chusty. Mogą to być misie, ubrania, małe piłki – cokolwiek miękkiego masz pod ręką. Dzieci chwytają za rączki i chodzą w kółko, trzymając kolorową chustę na wysokości pasa. W ten sposób stają się pralką! Dzieci mogą biegać szybciej, wolniej lub zmieniać kierunek (podczas tej zabawy może się zakręcić w głowie!). Po kilku minutach wszystkie przedmioty są już wyprane i czyściutkie.

Gra bonusowa: Po umyciu przedmioty powinny być wysuszone w suszarce bębnowej. Poproś dzieci aby potrząsały chustą w ten sposób żeby wszystkie przedmioty na niej skakały.

3. Poznajemy się

10 najfajniejszych zabaw z chustą animacyjną

Dzieci siedzą na podłodze i trzymają chustę rozłożoną na ziemi. Prowadzący mówi głośno kolor który występuje na chuście, dzieci które trzymały ten kolor wstają i zamieniają się miejscami mówiąc przy tym swoje imię, albo nazwę zwierzęcia jakie najbardziej lubią, albo swoje hobby.
Świetny sposób aby dzieci albo uczestnicy mogli się lepiej poznać i poznać swoje zainteresowania.

4. Ja mam, kto ma

W grze „Ja mam, kto ma” uczestnicy stają w kółku i łapią za rączki chusty i powiewają nią góra dół. Najstarszy albo najmłodszy uczestnik zaczyna „Ja mam czerwone spodnie, kto jeszcze ma”, „Ja mam kota, kto tez ma”, „Ja lubię lody truskawkowe, kto je też lubi”, itd. Kiedy chusta jest w górze osoby które zgadzają się z tym stwierdzeniem albo spełniają warunek wbiegają pod chustę i zamieniają się miejscami.

5. Bocian i żabka

Przygotuj małą piłkę albo jakąś maskotkę lub inny niezbyt duży przedmiot, to będzie nasza skacząca żabka. Jedna z osób wchodzi na środek chusty i staje się bocianem. Bocian ma za zadanie złapać żabkę. Natomiast dzieci pomagają żabie uciec od bociana poprzez potrząsanie i poruszanie chustą. Jeśli bocian złapie żabę, do środka chusty wchodzi dziecko, najbliżej którego doszło do złapania.

6. Chusta i muzyka

10 najfajniejszych zabaw z chustą animacyjną

Przygotuj wcześniej kilka utworów muzycznych o różnej szybkości. Dzieci ustawiają się w kołku trzymając chustę za uchwyty. Grupa porusza chustą w rytm muzyki, raz szybciej raz wolniej. Mogą podawać sobie z ręki do ręki, podskakiwać raz szybciej raz wolniej. Możemy się w to bawić również bez użycia muzyki. Jednak tu będzie potrzebny prowadzący który będzie opowiadał jakąś historyjkę, np. „Leżę na łące i delikatnie wieje wiatr”, „Jestem na statku, na morzu jest sztorm”. „Jestem na szybkiej karuzeli i kręcę się w kółko”.

7. Wachlarz

Kolejną fajną propozycją na zabawę z chustą animacyjną jest gra wachlarz. Przypomina trochę wyprawę z ciepłe kraje. Kilkoro dzieci kładzie się na podłodze pod chusta, głowy skierowane do środka. Pozostałe dzieci trzymają chustę za uchwyty i delikatnie opuszczają i podnoszą chustę. Dzieci które leżą na podłodze czują delikatny powiew wiatru i widzą kolorowe tarniny chusty. Po kilku minutach dzieci się zamieniają. Można podczas tej zabawy włączyć relaksacyjną muzykę.

8. Wybierz kolor

Połóż chustę na podłodze i włącz muzykę. Jeśli nie masz takiej możliwości to wystarczą dłonie 🙂 Dzieci spacerują w kółko, kiedy nauczyciel wyłączy muzykę lub klaśnie w dłonie i wymieni jeden z kolorów dzieci muszą się na nim ustawić. Ostatni uczestnik odpada z gry. Może pomagać nauczycielowi włączać i wyłączać muzykę albo pomagać w klaskaniu. Wygrywa dziecko które jako ostatnie pozostanie na chuście.

9. Pływanie

Jedno z dzieci kładzie się na środku chusty, a pozostałe dzieci wachlują spadochronem naśladując morskie fale. Mogą to robić spokojnie, a następnie coraz szybciej. Możesz do tego opowiadać historyjkę podpowiadając uczestnikom natężenie fal. Po chwili dzieci się zamieniają.

10. Sałatka owocowa

Zapewnia dużo śmiechu i zabawy. No i przede wszystkim ruchu. Połóż chustę na podłodze, dzieci siadają na wybranym kolorze. Każdemu kolorowi na chuście przypisz jakiś owoc. Nauczyciel mówi nazwę jednego, dwóch lub trzech owoców wtedy dzieci które siedziały na określonym kolorze muszą wstać obiec chustę do około i uciąć powrotem na swoim miejscu. Zabawa dopiero się zaczyna. Na hasło „sałatka owocowa” wszystkie dzieci wstają obiegają chustę i siadają na swoim miejscu.

Życzymy wielu godzin wspaniałej zabawy, integracja, ruch i śmiech podczas wykorzystania animacyjnej chusty Klanza jest gwarantowana.

Artykuł ten może być przydatny rodzicom i nauczycielom podczas adaptacji.

10 najfajniejszych zabaw z chustą animacyjną

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest