EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Numery alarmowe (Wierszyki)

Wierszyki o numerach alarmowych

To, żeby dzieci znały numery alarmowe, jest sprawą niezwykle istotną. Jeżeli nie są jeszcze w stanie zapamiętać ich w wersji pierwotnej, warto nauczyć je krótkich wierszyków, które w razie niebezpieczeństwa im te numery przypomną. W tej kategorii znajdziesz właśnie takie rymowanki. Numery ratunkowe powinny być znane wszystkim dzieciom, bez wyjątku, i to nie tylko w okresie letnim.

Proste rymowanki o numerach, które zawierają raptem kilka linijek, z pewnością zostaną szybko zapamiętane przez dzieci. Jest to bardzo ważne – nie tylko na wakacyjnym wyjeździe nad morze czy w góry, ale także u babci czy na podwórku. Zawsze ktoś może potrzebować pomocy, nie tylko Twoje dziecko. Numery ratunkowe powinno znać się od dziecka przez całe życie. Dziecko naprawdę jak najszybciej powinno nauczyć się podstawowych numerów, czyli numeru na pogotowie, na straż pożarną i na policję lub uniwersalnego numeru – 112. 

Wierszyki o bezpieczeństwie i numerach alarmowych dla dzieci, które zamieściliśmy w tej kategorii, są przyjazne dziecku, a ich nauka nie potrwa zbyt długo. To zaledwie chwila, a może uratować życie Twojego dziecka, albo innej osoby.