EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Przedstawiamy: Wierszyk na Dzień Pizzy.

 

Jest okrągła niczym koło

Z nią jest smacznie i wesoło

Pachnie warzyw całą gamą

Lubię ją zjadać z mamą.

 

Autor: Marlena Templer

Wierszyk na Dzień Pizzy

Wiersz „Dzień Pizzy” autorstwa Marleny Templer, to uroczy wierszyk, który wprowadza dzieci w tematykę kulinarnej radości i wspólnego spędzania czasu.

Treść wiersza, skupiająca się na pizzy, zachęca dzieci do poznawania nowych smaków i doświadczeń kulinarnych. To doskonała okazja do rozmowy o różnych rodzajach pizzy, ich składnikach oraz kulturach, z których pochodzą.

Wiersz „Dzień Pizzy” może być także inspiracją do kreatywnych zajęć kulinarnych w przedszkolu lub szkole. Dzieci mogą uczyć się o zdrowym odżywianiu poprzez przygotowywanie własnych wersji pizzy z różnymi, zdrowymi składnikami.

Dodatkowo, ten wierszyk jest świetnym narzędziem do ćwiczenia pamięci i dykcji. Rymowane linijki są łatwe do zapamiętania, co pomaga w rozwijaniu umiejętności językowych u dzieci.

Wiersz ten może być również wykorzystany podczas wymyślania autorskich scenariusz do szkolnych i przedszkolnych przedstawień, jako część programu artystycznego, pomagając dzieciom w rozwijaniu umiejętności wystąpień publicznych i wyrażania siebie.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *