EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Pomysł na wiosenną pracę plastyczną – proste hiacynty z papieru.

 

Materiały:

– papier kolorowy

– klej

– nożyczki

 

Hiacynty z papieru można wykonać na kilka sposobów. Dla dzieci młodszych proponuję przygotować wszystkie elementy – ich zadaniem będzie wówczas jedynie wykonanie kółek (kwiatów) z krótkich pasków i połączenie wszystkich elementów wg wzoru. Starszym dzieciom można przygotować jedynie szablony (listek, podstawa kwiatu, do której przykleją kółeczka wykonane z pasków), a same paski nie muszą być idealnie równe, więc dzieci same powinny sobie z tym poradzić. Można im jedynie podpowiedzieć jakiej długości paski będą wystarczające (w moim przypadku łodyga była długości krótszego boku kartki A4, a paski na kółeczka do wyklejania kwiatu to 1/3 długości krótszego boku kartki A4). Łodygę dzieci składały zaginając papier 3 razy, aby była odrobinę grubsza i stabilniejsza.

Hiacynty są przykładem wiosennej pracy plastycznej, która jest zarówno prostym jak i atrakcyjnym projektem dla dzieci. Hiacynty wykonane z papieru w formie trójwymiarowej mogą służyć jako piękna dekoracja sali lub prezent na wiosenne święta.

Jak wykonać pracę plastyczną „Proste hiacynty z papieru”:

Materiały potrzebne:

– Kolorowy papier (na płatki i łodygi)

– Nożyczki

– Klej

Instrukcje wykonania:

1. Przygotowanie papieru na płatki: Wybierz papier w kolorach typowych dla hiacyntów, takich jak różowy, fioletowy, niebieski itp. Wycinaj paski o szerokości około 1-2 cm.

2. Tworzenie płatków: Paski papieru należy zagiąć w harmonijkę, a następnie z jednego końca zrolować, tworząc kształt, który przypomina kwiat hiacynta.

3. Wycinanie łodyg i liści: Z zielonego papieru wycinaj paski, które będą służyć jako łodygi i węższe kształty na liście.

4. Składanie hiacynta: Przyklej zrolowane płatki do górnej części zielonych pasków, aby utworzyć łodygę z kwiatem. Liście można przykleić w dolnej części łodygi.

5. Dodatkowe ozdoby: Jeśli chcesz dodać więcej szczegółów, możesz użyć wzorzystego papieru lub wstążki, aby stworzyć efekt „wstążki” owiniętej wokół łodygi.

6. Prezentacja: Gotowe hiacynty można ustawić na parapecie lub przykleić do ściany lub kartonu, tworząc wiosenną scenę.

Takie prace plastyczne nie tylko upiększają przestrzeń, ale też są doskonałą okazją do rozmowy o przyrodzie i nauce o roślinach. To świetna zabawa dla dzieci, która pozwala im na wyrażenie swojej kreatywności i zdolności manualnych.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Patrycji Sulej

1 komentarz

  1. Super A można jeszcze inne kwiaty zobaczyć

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest