Przedstawiamy: Plansze dydaktyczne: Ułamki zwykłe.

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

Plansze dydaktyczne: Ułamki zwykłe

 

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu. Kliknij miniaturę aby zobaczyć większy podgląd.

Plakat z kołami ułamkowymi do druku zarówno jako plansza matematyczna A4 oraz w dużym rozmiarze XXL.

Czym są koła ułamkowe?

Koła ułamkowe to świetne narzędzie do nauki ułamków. Jest to zestaw okrągłych kolorowych manipulatorów, w których każdy okrąg ma ten sam rozmiar i jest podzielony na równe części ułamkowe. Obejmuje to połówki, ćwiartki, piąte, szóste, ósme, dziesiąte, dwunaste i jedną całość.

Koła ułamkowe do wydruku za darmo pozwalają nauczycielom uczyć ułamków w konkretny i atrakcyjny wizualnie sposób. Istnieje wiele sposobów na włączenie tych kolorowych manipulacji do nauki ułamków w klasie. Są idealne do praktycznych zajęć edukacyjnych podczas prowadzenia zajęć na kółkach matematycznych lub dla całej klasy. Korzystając z kółek ułamkowych, uczniowie mogą pokazywać części całości, porównywać ułamki oraz dodawać i odejmować ułamki.

Dlaczego warto używać kółek ułamkowych do wydrukowania?

Trudność, jaką uczniowie mają z ułamkami, nie jest zaskakująca, biorąc pod uwagę złożoność umiejętności. Ułamki zniechęcają uczniów, ponieważ są narażeni na reguły, które kolidują z ich podstawowym rozumieniem liczb całkowitych. Uczniowie dowiadują się, że ¼ to mniej niż ⅓, mimo że od przedszkola uczono ich, że czwórka jest większa niż trzy. Dlatego tak ważne jest uwzględnienie modeli ułamkowych, takich jak koła ułamkowe.

Większość nauczycieli zgadza się, że nauczanie ułamków jest nie lada wyzwaniem. Nauczyciele zgadzają się również, że ułamki są podstawą uczenia się matematyki, a ich znaczenie nie ogranicza się do lekcji matematyki. Gdy gotujesz, określasz czas, robisz zakupy i planujesz dzień, ułamki są obecne w Twojej codziennej aktywności. Niemal niemożliwe jest wyobrażenie sobie dnia, w którym ułamki nie byłyby obecne. Nawet coś tak prostego, jak podzielenie pizzy na równe części, wymaga użycia ułamków — sześć kawałków oznacza, że ​​cała pizza jest podzielona na części szóste. 

Dzięki naszym ślicznym plakatom edukacyjnym i demonstracyjnym w łatwy i przyjemny sposób przekazać dzieciom wiedzę z zakresu matematyki.

Polecamy również: