Przedstawiamy: Plansze dydaktyczne: Tabliczka mnożenia do 100.

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

Plansze dydaktyczne: Tabliczka mnożenia do 100

 

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu. Kliknij miniaturę aby zobaczyć większy podgląd.

Tabliczka mnożenia w zakresie 100 dla dzieci

Ostatnio przysiedliśmy nad planszami demonstracyjnymi. Przygotowaliśmy mnóstwo cudownych i wartościowych plansz dydaktycznych do druku, większość z nich to plakaty matematyczne.

Tym razem jest to tabliczka mnożenia do 100, a nawet do 120 do druku dla dzieci.

Tabliczka mnożenia od 1x do 10x, każda z cyfr i liczb mnożona jest przez 12. Jasne, kolorowe i do pobrania za darmo. Czego tu nie kochać?!

Kiedy Twoje dziecko uczy się mnożenia, bardzo pomocne (zarówno dla niego, jak i dla Ciebie) jest zapisanie wszystkich faktów w jednym miejscu, do których można się odnieść.

Niezwykle pomoże Twojemu dziecku widzieć zapisane fakty, gdy pracuje nad zapamiętaniem ich. Dodatkowo będziesz chciał mieć pod ręką wyniki poszczególnych działań z tabliczki mnożenia, aby móc śledzić, z którymi Twoje dziecko radzi sobie znakomicie, a nad którymi musi jeszcze popracować. W tym miejscu pojawiamy się oczywiście my! Z gotowym materiałem matematycznym do wydrukowania za darmo, w postaci tabliczki mnożenia do 100.

Tabliczka mnożenia jest podzielona na poszczególne tabele:

  • Mnożenie przez 1 i 2
  • Mnożenie przez 3 i 4
  • Mnożenie przez 5 i 6
  • Mnożenie przez 7 i 8
  • Mnożenie przez 9 i 10

Plakat jest wesoły i kolorowy jednak w stonowanych barwach aby nie rozpraszać uwagi dzieci. Przygotowana przez nas tabliczka mnożenia wydrukowana jest na jednej stronie A4, jednak jeśli potrzebujesz duży plakat matematyczny mamy również duża wersję w rozmiarze XXL do wydrukowania za darmo. 

Aby przedłużyć żywotność tej planszy możesz ją zalaminować, a następnie przykleić je do ściany lub na drzwi lodówki aby dziecko mogło skorzystać z nich, kiedy będzie tego potrzebować.

Jak sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia u dziecka?

Jednym ze sposobów na to jest użycie kolorów sygnalizacji świetlnej.

Pracując z dzieckiem podczas nauki tabliczki mnożenia, umieść zieloną kropkę obok wszystkich działań z którymi Twoje dziecko radzi sobie wyśmienicie. Żółtą obok tych które wymagają jeszcze praktyki, oraz czerwoną obok bardzo trudnych zadań.

Nauka poprzez zabawę to świetny sposób na zachęcenie dzieci do zdybywania wiedzy.

Polecamy także: