Przedstawiamy: Plansze dydaktyczne: Kolory.

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

Plansze dydaktyczne: Kolory

 

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu. Kliknij miniaturę aby zobaczyć większy podgląd.

Plakat z nazwami kolorów do wydruku dla dzieci

Bardzo ważne jest, aby nauczyć dzieci różnych nazw kolorów i barw, z którymi spotykamy się na co dzień. Gdy nauczą się już rozpoznawać kolory, możesz nauczyć ich nazw kolorów za pomocą naszych plakatów i plansz demonstracyjnych do druku.  Plakaty te przedstawiają atrakcyjne wizualnie ilustracje, które przyciągają wzrok i uwagę dzieci, powodują lepsze zrozumienie i koncentrację na uczeniu się kolorów, barw i ich nazw. Możesz wydrukować za darmo plakat z kolorami dla dzieci, aby pomóc im ćwiczyć nazwy podstawowych kolorów w zabawny i kreatywny sposób. Dodatkowo możesz wybrać opcję plakatu XXL z kolorami, aby dzieci miały jeszcze więcej radości. Stwórz piękna gazetkę szkolną na rozpoczęcie roku aby przez cały rok mogły spoglądać na ten plakat i przypominać sobie poszczególne kolory.

Na naszych planach edukacyjnych do druku znajdziesz kolor taki jak:

  • Czerwony
  • Niebieski
  • Żółty
  • Zielony
  • Pomarańczowy
  • Fioletowy
  • Różowy
  • Brązowy
  • Szary
  • Czarny

Nauka kolorów poprzez zabawę i kolorowane plansze jest bardzo ciekawa i atrakcyjna dla przedszkolaków.

Nauka o kolorach umożliwi dzieciom rozwój zdolności poznawczych i motorycznych. Za pomocą plakatu z kolorami dla dzieci możesz przeprowadzić z nimi ciekawe zajęcia. 

Nie masz pomysłu jak nauczyć dzieci nazw kolorów?

Poproś je, aby wskazały ​​konkretny kolor i nazwały go. Aby pogłębić ich wiedzę na temat kolorów, musisz wymyślić ciekawe zajęcia dla dzieci, aby łatwo rozpoznały kolory, których się uczą. Może wymysł ciekawą historyjkę i podczas opowiadania pokazuj konkretną planszę. 

Plakat z kolorami po wydrukowaniu można powiesić w dowolnym miejscu w klasie lub w domu, aby nauczyć dzieci różnych rodzajów kolorów. Ponieważ większość dzieci uczy się wzrokowo, z pełnym zaangażowaniem rozwiną zainteresowanie nauką kolorów i ich nazw.

Podczas zabawy z dziećmi wypowiedz nazwę koloru, a następnie poproś je aby wskazały na planszę gdzie ten kolor występuje. 

Możecie dopasowywać kolory, albo poszukać w najbliższym otoczeniu przedmiotów w kolorze np. czerwonym. Tak jak czerwony autobus, czerwony parasol, niebieskie piłki, brązowe misie.

Podczas zabawy i nauki kolorów możesz wykorzystać również inne plansze demonstracyjne z kolorami do druku

Poproś dzieci, aby zebrały rzeczy z domu i otoczenia, pasujące do kolorów wymienionych na wykresie, takich jak czerwony, zielony, brązowy itp. W związku z tym dzieci mogą zbierać jabłka, które są w kolorze czerwonym, liście, które są w kolorze zielonym, małe gałązki z drzew w kolorze brązowym itp.

Bawcie się i uczcie kolorów w wesoły i atrakcyjny sposób! Nauka kolorów wcale nie musi być nieprzyjemna.