EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Plansza edukacyjna: litera P z kierunkiem pisania

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

Polecamy generator nauki pisania po śladzie

Z przyjemnością prezentujemy Państwu naszą edukacyjną planszę do nauki pisania litery „P”. Jest to jedna z wielu dostępnych na naszej stronie internetowej kart pracy, które można wydrukować bezpłatnie w formacie PDF.

Na planszy znajdują się dwa warianty litery „P” – zarówno duża jak i mała. Każda litera jest wyraźnie oznaczona numerami i strzałkami, które pokazują kierunek i kolejność ruchów, jakie należy wykonać podczas pisania. Dla dużej litery „P” punkt początkowy znajduje się u góry pionowej linii, skąd kierujemy pióro w dół do linii bazowej, a następnie rysujemy półkole w prawo. Mała litera „p” zaczyna się od pionowej linii w dół z pętlą na dole, kończąc ruch ku górze z łukiem na linii bazowej.

Takie wizualne wskazówki są nieocenione w procesie nauki pisania, zwłaszcza dla młodszych dzieci, które uczą się właściwej techniki pisania. Plansze te są idealnym narzędziem dla nauczycieli i rodziców, którzy chcą wprowadzić dzieci w świat literek i pisania, rozwijając przy tym ich umiejętności motoryczne.

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu.

Plansza edukacyjna: litera P z kierunkiem pisania

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest